Zasady bezpiecznego opalania

 

Zasady bezpiecznego opalania

 

 

Każdy z nas oczekuje pięknej, równomiernej opalenizny, która będzie długo się utrzymywać. Aby to osiągnąć, należy opalać się stopniowo, z zachowaniem odpowiedniej pielęgnacji skóry i oczywiście stosować właściwe dla naszej skóry kosmetyki, dopasowane do naszych potrzeb, typu skóry i zaawansowania.

 

Kroki konieczne do osiągnięcia wymarzonej opalenizny:

      1. Poproś obsługę aby doradziła Ci dobór urządzenia.

W każdym solarium powinien znajdować się ekspert od opalania, który doradzi Ci która kabina będzie dla Ciebie odpowiednia i spełni Twoje wymagania. Nie wstydź się pytać! Każdy kiedyś zaczyna. Warto znać możliwości solarium do którego chodzisz i wiedzieć jaki komfort opalania może Ci zagwarantować. Przede wszystkim, należy dbać o swoje ciało, by nie zrobić sobie krzywdy już na samym początku.

      2. Pamiętaj, że lepsze jest skorzystanie z kilku sesji opalania niż z jednej.

Wiele osób przed ważną uroczystością lub imprezą wybiera się do solarium w przeddzień lub tego samego dnia na pojedynczą sesje opalania, sądząc, że jedna długa sesja na łóżku solaryjnym wystarczy by uzyskać zamierzony efekt. W przypadku okazjonalnego opalania zalecamy wykonanie przynajmniej paru sesji w dłuższym odstępie czasu. To znacznie lepsze rozwiązanie dla naszej skóry, a efekty takiego opalania są naturalne i długotrwałe. Ta sama zasada tyczy się osób, które korzystają z usług solariów regularnie – budowanie pięknej opalenizny na dłużej uzyskamy dzięki kilku krótszym sesjom, nie zaś jednej długiej wizycie.

      3. Nie przesadzaj z czasem opalania, nie wymuszaj opalenizny.

Zdrowiej dla naszej skóry będzie jeśli skorzystamy z kilku sesji opalania, niż z jednej dłuższej. Chociaż logika podpowiada nam, że im dłużej będziemy leżeć w łóżku solaryjnym, tym lepiej to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Uzyskanie doskonałej opalenizny wymaga czasu i odpowiedniego kosmetyku nałożonego tuż przed sesją.

      4. Daj skórze odpocząć między seansami.

Jeśli planujesz kilka sesji opalania to pamiętaj, że nie powinno się chodzić na solarium codziennie! Najlepiej będzie, jeśli między jedną, a drugą wizytą zachowasz minimum 48 godzin odstępu – w tym czasie Twoja skóra zdąży się zregenerować i będzie gotowa na kolejną sesję opalania.

      5. Dbaj o odpowiednie nawilżenie skóry.

Odpowiednie nawilżenie skóry przed opalaniem - to niezmiernie ważny punkt! Należy dbać o nawilżenie skóry od środka – pijąc dużo wody, stosując zdrową dietę, a także od zewnątrz – balsamując się produktami dobranymi idealnie do Twojej skóry przed opalaniem, jak również po.

      6. Używaj odpowiedniego balsamu

Pamiętaj, że ważne jest nie tylko uzyskanie odpowiedniego odcienia opalenizny, ale też zadbanie o kondycję Twojej skóry. Dlatego wybierając się na solarium dobierz taki balsam, który będzie odpowiadał karnacji Twojej skóry i zagwarantuje Ci bezproblemową piękną i ciemną opaleniznę.

      7. Wybieraj tylko sprawdzone solaria

Korzystaj tylko ze sprawdzonych i dobrych solariów, w których sprzęty i urządzenia nie budzą żadnych wątpliwości.

      8. Dbaj o dezynfekcję

Przed wejściem do kabiny solaryjnej sprawdź, czy została ona odkażona po poprzednim użytkowniku.

      9. Używaj okularów ochronnych

To punkt obowiązkowy! Ochrona oczu w solarium to bardzo ważna zasada. O jej zasadności przeczytasz TUTAJ. Okularki powinny być ogólnodostępne w solarium, do którego się wybierasz – zapytaj!

    10. Przed opalaniem nie używaj dezodorantów, perfum. Zmyj makijaż i zdejmij biżuterię.

Zarówno dezodoranty, perfumy jak i makijaż, mogą pozostawiać jasne ślady na opalonej skórze – a nikt z nas by tego nie chciał. Z kolei biżuteria będzie bardzo nagrzewać się podczas sesji opalania, zniszczy łóżko solaryjne, a oprócz tego może też się zniszczyć.