Pierwsza wizyta w solarium

Pierwsza wizyta w solarium

 

 

Pierwsza wizyta na solarium na pewno u większości z nas kojarzy się ze stresem – przecież mogę coś źle zrobić, może wybiorę nieodpowiednią kabinę, albo zbyt długi czas i moja skóra zamiast muśnięta słońcem będzie za mocno opalona?

Spróbujemy pomóc Wam w przygotowaniu się do pierwszej sesji opalania, by Wasza opalenizna była dokładnie taka, jaką sobie wymarzyliście!

 

1. Dzień przed opalaniem zrób peeling. Dzięki temu pozbędziesz się martwego naskórka, a opalenizna utrzyma się dłużej.

2. Aby zapobiec ewentualnym podrażnieniom lub reakcjom alergicznym, w dniu opalania nie stosuj antyperspirantów i perfum.

3. Przed samą sesją opalania dokładnie zmyj makijaż, aby twarz opaliła się równomiernie. Demakijaż możesz zrobić w domu lub na miejscu w solarium, gdzie również powinien być dostępny płyn do demakijażu i waciki kosmetyczne

4. Poinformuj obsługę solarium, że to Twoja pierwsza wizyta. Uzyskasz wówczas poradę dotyczącą długości seansu opalania, wyboru łóżka solaryjnego i kosmetyku do opalania.

5. Nie używaj olejków i innych kosmetyków, które nie są przeznaczone do opalania w solarium, ponieważ mogą podrażnić skórę i uszkodzić łóżko solaryjne.

6. Strój do opalania wybierz według własnych preferencji: możesz opalać się w bieliźnie, w stroju kąpielowym lub nago, ale pamiętaj o zakryciu oczu okularkami ochronnymi.

7. Pierwszy seans opalania w solarium nie powinien przekraczać 8 minut. Podczas następnej wizyty możesz zdecydować się na wydłużenie czasu opalania. Pamiętaj jednak, że czas opalania nie powinien przekraczać 15 minut, a przerwy między opalaniem powinny wynosić co najmniej 48 godzin. Im jaśniejsza karnacja, tym odstępy powinny być dłuższe.

8. Po opalaniu regularnie nawilżaj skórę. Poprawi to kondycję skóry, nawilży ją i ujędrni oraz przedłuży efekt opalenizny.