Opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe to bezpieczny zabieg polegający na rozprowadzeniu na skórze preparatu, który po upływie kilku godzin nadaje jej piękny, naturalny kolor. Opalanie natryskowe jest sposobem na uzyskanie opalenizny w bardzo krótkim czasie, bez jakiejkolwiek ekspozycji na światło słoneczne lub w solarium.

Sunless by Onyx effect

Jak w przypadku większości zabiegów kosmetycznych wiążących się z pewną ingerencją w Twoje ciało, masz prawo pytać o szczegóły zabiegu opalania natryskowego. Zanim zadasz swojej kosmetyczce wszystkie nurtujące Cię pytania, my postaramy się przewidzieć część z nich i na nie odpowiedzieć.

 Czy muszę opalać się nago?

 To, czy do zabiegu przystąpisz nago, czy też w bieliźnie, zależy tylko od Ciebie. W każdym dobrym salonie powinnaś mieć możliwość skorzystania z jednorazowej bielizny. Możesz także opalać się we własnej bieliźnie, jeśli tak będzie Ci wygodniej. Nie musisz obawiać się, że pozostaną na niej plamy; płyn brązujący możesz bez problemu usunąć ze wszystkich tkanin podczas zwykłego prania. Pamiętaj także o tym, że nie jest konieczne opalenie całego ciała. Większość salonów ma w swojej ofercie także opalanie częściowe, czyli na przykład tylko twarzy i dekoltu, bądź samych nóg.

 Intymność w salonie

Naturalnie, każdy salon powinien być miejscem, w którym będziesz czuła się komfortowo. Sam zabieg opalania natryskowego może być wykonywany w dowolnym pomieszczeniu lub kabinie prysznicowej. Jednak dla jeszcze większego komfortu wiele kosmetyczek decyduje się na zakup specjalnego namiotu do opalania. Nie tylko daje on poczucie intymności podczas zabiegu, ale także ułatwia równomierne rozprowadzenie płynu na skórze i zapobiega zabrudzeniu miejsca, gdzie wykonywany jest zabieg.

 Zapach

Kwestią, nad którą zastanawia się wiele osób przed zabiegiem opalania natryskowego jest zapach używanych preparatów. Na szczęście, wiele w tym względzie zmieniło się od czasu, kiedy płyny do opalania natryskowego pozostawiały na skórze nieprzyjemną woń. Stosowane obecnie płyny są bezzapachowe lub mają delikatny, świeży zapach. Ze względu na to, że skórę po opalaniu natryskowym należy regularnie i obficie nawilżać, skóra po zabiegu będzie miała zapach preparatu, który wybierzesz.

  Mam problem z potliwością…

Zaleca się, by po zabiegu opalania natryskowego unikać wysiłku fizycznego, który mógłby przyczynić się do wzmożonego pocenia. Dlatego, by dłużej cieszyć się piękną opalenizną, należy zrezygnować z intensywnych treningów oraz sauny. Jeśli jednak nadmierna potliwość jest uwarunkowana przez czynniki chorobowe lub zaburzenia hormonalne i została potwierdzona jako choroba przez lekarza specjalistę, uzyskanie jednolitej opalenizny jest niemożliwe. W przypadku, gdy pocenie nie jest zbyt intensywne, pomóc może suszenie skóry, które tuż po rozpyleniu płynu brązującego może wykonać kosmetyczka poprzez odłączenie pistoletu od węża doprowadzającego powietrze.

 Moje niedoskonałości

Jeśli borykasz się z problemami skóry, takimi jak rozszerzone naczynka, przebarwienia, cellulit lub rozstępy, będziesz zadowolona z efektu, jaki daje opalanie natryskowe. Gwarantuje Ci ono nie tylko piękny odcień skóry, ale także zamaskowanie jej niedoskonałości. Warto też pamiętać o tym, że umiejętnie wykonany zabieg opalania natryskowego pozwala na wymodelowanie oraz optyczne wyszczuplenie sylwetki.

Zobacz też: Odpowiedni odcień opalania