Jak wybrać odpowiedni balsam?

Influencerki z kosmetykami

 

Ze względu na mnogość naszych produktów, niektórym użytkownikom solariów może być ciężko dobrać odpowiedni balsam dla siebie. Dlatego postanowiliśmy ułatwić Wam to zadanie.

Najprostszą drogą, będzie skorzystanie z naszej zakładki „Dopasuj balsam”. Tam biorąc pod uwagę stopień swojego zaawansowania i kolor karnacji, możecie zobaczyć produkty, które dopasowaliśmy dla konkretnego typu klienta.

Jeśli chcecie podejść do tematu bardziej złożenie – należy najpierw określić swój fototyp skóry. Spokojnie, w tym też postaramy się Wam pomóc.

Fototyp skóry jest pewnie wciąż dla wielu z Was terminem lekko tajemniczym i mało znanym. Warto jednak zapoznać się z tym pojęciem, ponieważ może ono pomóc nam określić zdolność naszej skóry do opalania, a także jej możliwą reakcję na działanie promieni ultrafioletowych. Wyznacznikiem dla danego fototypu jest zawartość melaniny, czyli pigmentu obecnego w skórze i odpowiedzialnego za powstawanie opalenizny. Melanina jest też obecna we włosach i tęczówkach oczu, dlatego sam typ urody może już wskazywać na fototyp skóry. Wiedza o fototypach skóry jest również przydatna do dopasowania długości i częstotliwości seansów opalania w solarium. By prawidłowo określić fototyp należy zatem wziąć pod uwagę kolor włosów, oczu, a przede wszystkim rodzaj cery i jej skłonność do oparzeń oraz naturalną ochronę przed promieniowaniem.

Fototyp skóry to inaczej numeryczny schemat klasyfikacji koloru ludzkiej skóry. Według klasyfikacji, którą w 1975 zaproponował amerykański dermatolog Thomas B. Fitzpatrick, u ludzi można wyróżnić aż sześć typów skóry (tzw. fototypy), w zależności od reakcji skóry na promieniowanie ultrafioletowe.

 

Fototyp skóry

 

Jeżeli należysz do osób z grona pierwszego fototypu polecamy wybrać urządzenie z lampami z normą 0,3, dopiero dla tych bardziej zaawansowanych użytkowników nadadzą się inne lampy, np. brązujące. Norma 0,3 może przekonać do skorzystania z solarium nawet te osoby, które obawiały się ewentualnych negatywnych skutków opalania. Nie zapominajcie jednak, że pierwszy seans opalania w solarium (Warto wiedzieć na temat pierwszej wizyty w solarium TUTAJ) nie powinien przekraczać od 5 do 8 minut. Podczas następnej wizyty możecie zdecydować się na wydłużenie czasu opalania. Pamiętajcie, że czas opalania nie powinien przekraczać 15 minut, a przerwy między opalaniem powinny wynosić co najmniej 48 godzin. Im jaśniejsza karnacja, tym odstępy powinny być dłuższe.

Osobom o jaśniejszej karnacji (fototyp 1, 2, 3) dobrze sprawdzą się white bronzery lub przyspieszacze (Mega Bronzer, No 5 Black). Dla tych, którzy naturalnie opalają się na dość ciemny kolor opalenizny (fototyp 3, 4) i chcą ją wzmocnić bez używania kosmetyków z efektem tingle, polecamy przyspieszacze brązujące (Tattoo, No 5 Dark Night). Dla osób o wyższym fototypie skóry (fototyp 4, 5) sprawdzą się kosmetyki z efektem tingle (Very Sexy Legs, V8) pod warunkiem, że osoby te nie mają ani wrażliwej, ani naczynkowej cery.

Bez względu na to, jaki dopasowaliście do siebie fototyp skóry, nie zapominajcie o ochronie podczas opalania. Jeśli wystawiacie skórę na działanie, na przykład lamp solaryjnych i nie używacie odpowiednich do tego kosmetyków, poważnie szkodzicie swojej skórze - nadmiernie ją wysuszacie, co powoduje przedwczesne starzenie. Dlatego zawsze przed opalaniem w solarium użyjcie profesjonalnego kosmetyku, by zapobiec jej uszkodzeniu. Pomogą Wam w tym kosmetyki firmy ONYX, które pogłębią Waszą opaleniznę, zapewnią skórze rozkoszne odżywienie i ochronę przed szkodliwymi czynnikami, a składniki w nich zawarte zadbają o ukojenie skóry, nawilżą ją i zagwarantują jej szybszą regenerację. Zapachy naszych produktów pobudzą Wasze zmysły.

 

Jak aplikować balsam?

Kiedy już dopasujemy do typu swojej skóry i potrzeb odpowiedni produkt, musimy też dowiedzieć się, jak prawidłowo go aplikować. Balsam należy równomiernie nałożyć na skórę tuż przed opalaniem. Po jego rozprowadzeniu dokładnie wytrzyjcie dłonie dostępnymi w solarium ręcznikami papierowymi lub chusteczkami, aby nie pozostawił żadnych śladów. Aby ułatwić absorbcję balsamu przed opalaniem w solarium warto wykonać peeling, który usunie martwy naskórek i pomoże wydłużyć trwałość opalenizny.