Norma 0.3

Solarium z normą 0,3

W trosce o klientów solariów Komisja Europejska wprowadziła konieczność stosowania łóżek solaryjnych z normą 0,3. Co dokładnie to oznacza?

Norma 0.3

Norma europejska dotyczy urządzeń opalających wprowadzonych do obrotu po 1 kwietnia 2009 r. Norma 0,3 to maksymalna wartość promieniowania słonecznego występującego na Ziemi. Jest to wartość promieniowania wyrażona w W/m2, zmierzona w samo południe na równiku w idealnie bezchmurny dzień. Oznacza to, że takie lampy imitują naturalne działanie słońca.

Podczas opalania promieniowanie UVB może spowodować powstanie rumienia i poparzeń, dlatego w lampach „0,3” zredukowano jego ilość. Nie jest go jednak na tyle mało, aby uniemożliwić syntezę witaminy D. Również nie ma powodu do obaw o intensywność opalenizny po opalaniu w solarium z normą 0,3 – należy wydłużyć czas opalania, ale nadal można uzyskać wyraźny efekt. Ogromną zaletą takiej opalenizny jest jej naturalny odcień i wydłużona trwałość.

Należy pamiętać, że zdrowe opalanie oznacza opalanie bez poparzeń, dlatego funkcjonowanie normy europejskiej 0,3 nie powinno budzić obaw. Wręcz przeciwnie – norma 0,3 może przekonać do skorzystania z solarium nawet te osoby, które obawiały się ewentualnych negatywnych skutków opalania. Kontrolę nad przestrzeganiem przepisów normy sprawuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

#solarium #regulacjeprawne

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.