Najczęściej zadawane pytania o solarium - Jak zacząć się opalać - Kobieta opala się nad brzegiem morza

5 najczęściej zadawanych pytań o solarium

Pierwszej wizycie w solarium towarzyszy zazwyczaj wiele pytań i wątpliwości. Zebraliśmy więc najczęściej zadawane pytania na temat opalania w solarium, które pojawiły się w wyszukiwarce Google. Kto pyta, nie błądzi!

Jak często chodzić na solarium?

Jeśli zależy Ci na pięknym efekcie promiennej opalenizny, radzimy odwiedzić solarium dwa razy w tygodniu. Pamiętaj, że pomiędzy poszczególnymi sesjami opalania powinno minąć co najmniej 48 godzin. Daj skórze odpocząć. W miarę nabywania doświadczenia, możesz pozwolić sobie na dłuższe i częstsze seanse.

Jak zacząć opalanie na solarium?

Przede wszystkim pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu skóry przed sesją opalania. Peeling, depilacja oraz odpowiednie nawilżenie to podstawa. Osobom, które nigdy wcześniej nie opalały się w solarium, polecamy wybrać łóżko o mniejszej mocy lamp oraz skrócić czas sesji opalania do minimum.

Przed opalaniem warto również sięgnąć po profesjonalne kosmetyki do opalania w solarium BEZ FILTRÓW UV. Dzięki balsamom do opalania, seans może trwać krócej, a Ty i tak osiągniesz cudowny odcień skóry. Doskonale sprawdzi się w tym celu krem przyspieszający opalanie Sunphoria, który jest bogaty w naturalne ekstrakty owocowe, a także przyspieszacz brązujący Tanphoria z ekstraktem z kawy dla utrzymania jędrności Twojego ciała.

Jak szybko się opalić?

Wszystko, o czym wspomnieliśmy wcześniej jest kluczem do sukcesu. Aby szybko się opalić pamiętaj o pielęgnacji swojej skóry zarówno przed, jak i po wizycie w solarium.

Dostosuj czas seansu oraz moc lamp solaryjnych do własnych preferencji oraz stopnia zaawansowania. Jeśli masz wątpliwości, obsługa w solarium jest do Twojej dyspozycji. Pracownicy na pewno z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

I najważniejsze… wybierz właściwy balsam do opalania. Jeśli nie wiesz, czym różnią się poszczególne kategorie kremów do opalania, zapraszamy do lektury jednego z naszych poprzednich artykułów – Przyspieszacz czy bronzer? [KLIKNIJ TUTAJ]

Czy można opalać się w ciąży?

Odpowiedź jest prosta: nie. Musisz zrezygnować z tego zwłaszcza w I trymestrze ciąży, ponieważ promienie UV mogą powodować problemy związane z wchłanianiem się kwasu foliowego, który jest bardzo potrzebny na tym etapie rozwoju. Warto również skonsultować się ze swoim lekarzem nie tylko w sprawie opalania w solarium, ale również innych zabiegów kosmetycznych.
 

Jak się ubrać na solarium?

To zależy tylko od Ciebie. Pamiętaj jednak, że zakryte obszary nie zostaną opalone, co może Ci przeszkadzać np. przy noszeniu sukienek bez ramiączek. Dlatego często sugerujemy naszym klientkom, aby opalały się w biustonoszu bez ramiączek oraz stringach, co zapobiegnie powstawaniu nieestetycznych jasnych plam.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.