Podstawy działalności Solariów!

Podstawy działalności Solariów!

Jako właściciel solarium koniecznie musisz dołożyć wszelkich starań, aby zaoferować swoim klientom profesjonalnei przyjemne opalanie. Musisz zrobić wszystko, aby klient chciał do Ciebie wrócić. Jednak nawet jeśli dążysz do wzorowej obsługi klienta i wyposażasz swoje studio w najnowocześniejsze łóżka solaryjne, nie zapominaj, że diabeł tkwi w szczegółach, tak jak w przypadku każdej innej usługi.

Ten krótki artykuł przedstawia rzeczy, które powinny być dostępne w Twoim studio opalającym, aby poprawić wrażenia, jakie towarzyszą Twoim klientom i polepszyć ogólną jakość świadczonych tam usług.

Lampy do opalania 

Powszechnie wiadomo, że lampy do opalania są nieodzowną częścią każdego sprzętu opalającego. Obecnie jednak szeroka gama lamp, oprócz samej funkcji opalania, umożliwia wybranie specjalnych i różnorodnych właściwości do opalania. Na przykład, łóżka solaryjne można wyposażyć w lampy emitujące czerwone światło, które pomagają poprawić młodzieńczy wygląd skóry, ale także inne rodzaje tak zwanych lamp hybrydowych, które nadają skórze o wiele więcej niż tylko ładną opaleniznę. Jeśli nie zostało to uregulowane przez prawo, sugeruje się dywersyfikację łóżek solaryjnych poprzez instalowanie różnego rodzaju lamp o różnej intensywności, aby dać klientom szansę dostosowania mocy opalania do ich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Jak opalanie to tylko z balsamem!

W obecnych czasach, profesjonalne balsamy do opalania w solarium są niezbędnym wyposażeniem salonu i obowiązkowym etapem „tworzenia perfekcyjnej opalenizny”. Bronzery, przyspieszacze i inne rodzaje tych balsamów są konieczne, aby nasilić proces opalania i zapewnić naszej skórze odpowiednie nawilżenie i ochronę, a także, aby utrzymać skórę odpowiednio odżywioną. Gdy nasz klient nie używa kosmetyku do opalania specjalnie w solarium, skóra jest bardziej podatna na wysuszenie, a w rezultacie przedwczesne starzenie. Co więcej, naskórek, który nie jest wystarczająco nawilżony, zachowuje się jak łuski ryb, które utrudniają absorpcję promieni UV, tym samym utrudniając proces opalania.

Aby dowiedzieć się więcej o zastosowaniu i właściwościach balsamów do opalania w solarium, zapraszamy do przeczytania jednego z naszych artykułów:

https://www.onyxtan.pl/blogs/blog/jakich-kosmetykow-uzywac-w-solarium

Czystość i porządek na pierwszym miejscu!

Krótko mówiąc, niektórych rzeczy po prostu nie można pominąć ani zignorować. Dla klientów, utrzymanie czystości w solarium jest bardzo ważne, głównie ze względów higienicznych, ale również ze względów bezpieczeństwa. Co więcej, przecież żaden klient nie chce położyć się na brudnym łóżku solaryjnym i dostrzec na przykład włosy czy kurz na całej podłodze. Klient oczekuje relaksującego zabiegu w uporządkowanym, przyjemnym i czystym otoczeniu. Chce się czuć komfortowo oraz wygodnie. Czystość studia opalającego odnosi się nie tylko do dobrze utrzymanego sprzętu do opalania, ale także do wszystkich powierzchni, które zbierają cząsteczki kurzu lub brudu, nawet jeśli nie są one łatwo dostępne dla klientów, takie jak wentylatory lub przełączniki. Aby utrzymać miejsce w czystości, należy wybrać środek dezynfekujący lub płyn do dezynfekcji, który został certyfikowany i akredytowany do użytku zgodnie z prawem obowiązującym w kraju lub regionie. Standardy sanitarne obejmują również dostarczanie ręczników papierowych, środków do dezynfekcji rąk oraz - jeśli klienci tego oczekują - bielizny jednorazowego użytku.

Podczas gdy niektóre części lub obszary solarium można czyścić codziennie, a nawet co tydzień, powierzchnie do opalania, przyciski i uchwyty należy po każdym kliencie dezynfekować odpowiednim środkiem czystości. Aby poinformować klientów, że sprzęt jest gotowy do użycia, po zakończeniu czyszczenia należy umieścić odkażony znak.

 Zrób wszystko, aby było wygodnie!

Mimo że opalanie nie zajmuje dużo czasu, oczywistym jest, że należy zadbać o komfort klienta. Możesz to zrobić, zapewniając takie rzeczy, jak płyn do demakijażu lub chusteczki do demakijażu. Niektóre studia opalające umieszczają zestaw mokrych chusteczek i dezodorantów, aby dać swoim klientom szansę na odświeżenie się po sesji. Kolejnym sposobem, ale takim, który robi ogromną różnicę i poprawia uczucie relaksu, jest piankowa poduszka lub zagłówek do opalania. (Które należy oczywiście zdezynfekować po każdym użyciu.) Innym dobrym pomysłem jest zaoferowanie klientom darmowej wody lub napojów w celu uzupełnienia utraty wilgoci i poprawy ich ogólnego wrażenia w Twoim miejscu.

 Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Jak wspomniano wcześniej, utrzymanie w czystości miejsca, jakim jest solarium, jest bez wątpienia kluczowym aspektem prowadzenia takiej działalności. Istnieje jednak kilka innych rzeczy, które są potrzebne, aby zagwarantować bezpieczeństwo korzystania z łóżek opalających.

Ponieważ nadmierne narażenie oczu na promieniowanie UV może stanowić zagrożenie dla wzroku i może pogorszyć widzenie, konieczne jest stosowanie okularów chroniących oczy podczas każdej sesji opalania. Powinny być dezynfekowane po każdym użyciu i udostępniane klientom w widocznym i dostępnym miejscu. Niektórzy klienci wolą mieć parę takich okularów na własną rękę, dlatego dołącz je do swojej oferty lub dodaj jako dodatek do zakupu balsamu do opalania lub serii sesji opalania.

Wreszcie, aby zadbać o skórę opalających się klientów, należy poinformować ich o znaczeniu stosowania balsamów do opalania. Utrzymanie skóry dobrze odżywionej i nawilżonej to kolejny aspekt bezpieczeństwa i ochrony przed starzeniem.

Warto prowadzić rejestr!

Niezależnie od częstotliwości opalania klientów, właściciel salonu solaryjnego powinien użyć systemu, w który dostępne byłyby podstawowe dane o kliencie. Nie dotyczy to żadnych poufnych danych osobowych, ale informacji, które pomagają poprawić opalanie klientów. W większości przypadków można to zrobić za pomocą specjalnego oprogramowania komputerowego do studia opalania, które śledzi częstotliwość i długość sesji opalania, ale umożliwia także zbieranie informacji o rodzaju skóry klienta, oczekiwanych wynikach, a nawet zakupionych peoduktach. Dobrą praktyką jest poproszenie klientów o wypełnienie krótkiego formularza lub kwestionariusza, który określa ich rodzaj skóry i zawiera listę przeciwwskazań do opalania, aby upewnić się, że korzystają z solarium rozsądnie. (Przykładową listę można znaleźć tutaj: https://www.onyxtan.pl/blogs/blog/korzystasz-z-solarium-mamy-dla-was-kilka-przeciwwskazan-kiedy-akurat-musisz-zrezygnowac-z-opalania.)

Większość klientów regularnie odwiedza Twoje studio solarium. Warto pomyśleć o tym, jak docenić ich jako lojalnych klientów. Karty lojalnościowe do opalania mogą zapewnić Twoim klientom dodatkowe zniżki lub gratisy, które mogą otrzymać od Ciebie podczas regularnego odwiedzania Twojego solarium.

 

 

 Firma Onyx stara się zapewnić swoim klientom wszystkie produkty, materiały eksploatacyjne i sprzęt, a także informacje, których możesz potrzebować. Wszystko znajduje się w jednym wygodnym miejscu. Jeśli jesteś dystrybutorem lub właścicielem solarium, skontaktuj się z nami, aby uzyskać indywidualną ofertę dostaw łóżek solaryjnych.

 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.