ciało z tatuażami

Opalanie na solarium a tatuaże

Tatuaże to świetny sposób na ekspresję barwnej osobowości. Ta wyjątkowa forma sztuki wizualnej pozwala często wyrazić to, czego nie jesteśmy w stanie wyrazić słowami. Mówi się jednak, że osoby, które zdecydowały się na tę oryginalną ozdobę ciała, nie powinny się opalać na solarium. Cóż, nie jest to prawda, wystarczy dobrać odpowiednie kosmetyki. Jakie? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Dlaczego tatuaże blakną?

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego niektóre tatuaże blakną, tracąc swoją intensywność i kolor? Okazuje się, że odpowiedzialne jest za to tzw. utlenianie fotochemiczne, które jest z kolei efektem działania wolnych rodników. Największą winę ponoszą tutaj reaktywne rodniki hydroksylowe, które niszczą znajdujące się w skórze cząsteczki atramentu. Wówczas dochodzi do odbarwienia tatuażu.

 

Tattoo

 

Jak ochronić tatuaże przed utratą koloru?

Aby ochronić skórę przed działaniem promieni, a jednocześnie pozwolić jej się pięknie opalać w solarium, warto stosować Onyx Tattoo. Jest to przyspieszacz brązujący z unikalnym kompleksem chroniącym tatuaże. Działa on kompleksowo na skórę, zabezpieczając przed blaknięciem zarówno czarnych, jak i kolorowych barwników. Dzięki temu Twój tatuaż zachowa energetyczne, żywe kolory oraz wyraziste, intensywne kontury.

Na wyjątkowe działanie kosmetyku wpływa jego skład:

  • innowacyjna formuła Ink Care – chroni tatuaże przed utratą koloru i procesem fotochemicznego utleniania poprzez zwalczanie wolnych rodników, jest to możliwe dzięki dwóm olejom: sezamowemu oraz tamanu, a także wyjątkowym ekstraktom z owoców,

  • połączenie bronzerów i przyspieszaczy z tyrozyną – przyspiesza proces opalania, dając piękny, widoczny efekt i głęboki kolor,

  • ekstrakt z brzoskwini i olej z awokado – zabezpiecza skórę przed transepidermalną utratą wody, zapewniając jej tym samym optymalny poziom nawilżenia,

  • ekstrakty z granatu, winogron, awokado i witamina E – pomagają w walce z oznakami starzenia się skóry,

  • połączenie roślinnych ekstraktów z melona, jedwabiu, jaśminu i aloesu – dodatkowo nawilża skórę, wspomagając jej odżywianie i nadając jej idealną miękkość.

Marzysz o złocistej skórze z kolorowym akcentem? Owocowe zapachy dają Ci potężny zastrzyk energii do działania? Jeśli tak, wybierz Onyx Tattoo i ciesz się wyjątkową opalenizną przez cały rok!

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.