kobieta o jasnej karnacji opala sie w solarium

Opalanie jasnej karnacji w solarium - porady

Jaką opaleniznę może uzyskać osoba o bardzo jasnej karnacji? Czy estetyczna opalenizna dla bladych osób jest w ogóle możliwa? Wielu ludzi o bardzo jasnej karnacji z żalem rezygnuje z muśniętego słońcem ciała, obawiając się poparzeń. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - Ty też możesz zachwycać brązową skórą, o ile zastosujesz się do kilku prostych wskazówek. Chcesz dowiedzieć się, jak uzyskać ładną opaleniznę przy jasnej karnacji? Czytaj dalej!


Opalanie dla bladych - jest na to sposób!

Jeśli Twój wygląd cechuje jasna karnacja, blond lub rude włosy oraz piegi, powinnaś szczególnie zwracać uwagę na to, jak zabezpieczyć swoją skórę przed promieniowaniem słonecznym. Niezbędne kremy z filtrem 30 oraz 50 skutecznie ochronią Cię przed poparzoną, czerwoną skórą, ale nie pomogą Ci uzyskać czekoladowej opalenizny. W tym wypadku warto skorzystać z innych możliwości i zrezygnować z opalania się na bezpośrednim słońcu. Solarium i samoopalacz pomogą Ci skrócić czas oczekiwania na wymarzoną opaleniznę. 


Opalanie w solarium dla osób o jasnej karnacji może być dobrym pomysłem, jednak jedynie wtedy, gdy będzie przeprowadzone w profesjonalnym solarium pod okiem specjalistów, którzy doradzą Ci, jak długo korzystać z kabiny (zalecane są dużo krótsze sesje) oraz dobiorą odpowiednie kosmetyki do opalania w solarium dla jasnej karnacji.


Jeśli czytasz ten artykuł i właśnie rozglądasz się za produktami wspomagającymi, zwróć uwagę na bronzery i przyspieszacze Onyx. O podstawowych różnicach między kosmetykami do opalania w solarium pisaliśmy w artykule “Kosmetyki do solarium - przyspieszacz a bronzer”, dlatego możesz poszerzyć swoją wiedzę na temat działania różnych preparatów.


Najlepszy przyspieszacz do opalania dla jasnej karnacji

Osobom poszukującym przyspieszacz do opalania dla bardzo jasnej karnacji proponujemy Onyx Vibe, który oprócz brązu, zapewnia skórze maksymalne nawilżenie i odżywienie. Pamiętaj, że to bardzo ważne, aby wybrany przez Ciebie produkt był bogaty w składniki pielęgnujące. Przyspieszacz do opalania Vibe w składzie zawiera olejek z drzewa herbacianego, a także olej z orzecha kokosowego, przez co należy do ulubionych kosmetyków do opalania osób o wrażliwej skórze. Często wybieranym w tej kategorii produktem jest też Grand Cru - balsam maksymalizujący efekty opalania, zawierający m.in. pantenol, aloes, olej z awokado i migdałów. 


Przy bardzo jasnym, niemalże bladym odcieniu skóry, warto też rozważyć stosowanie samoopalacza. Nasza pianka samoopalająca No-Lie zawiera składniki brązujące w 100% pochodzenia naturalnego, a także organiczny aloes. Można ją aplikować zarówno na ciało, jak i na twarz, a pożądana opalenizna pojawia się na skórze już po ok. 4-5 godzinach od momentu aplikacji.

Czy stosować tingle do opalania?

Tingle to produkty, które zapewniają bardzo intensywną opaleniznę w bardzo krótkim czasie. Kosmetyki z efektem tingle zawierają w składzie mocno rozgrzewające i pobudzające skórę właściwości, przez co są niewskazane do stosowania przez osoby o jasnej, wrażliwej skórze. To preparaty przeznaczone dla osób zaawansowanych, które oczekują od opalania więcej wrażeń i doznań.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.