Nowy rok, nowa ja! Jak zacząć świadome opalanie?

Nowy rok, nowa ja! Jak zacząć świadome opalanie?

Rozpoczęcie nowego roku to doskonała okazja do sporządzenia listy postanowień noworocznych. Wiele osób decyduje się na radykalne zmiany, których celem jest polepszenie jakości ich życia. Wśród postanowień najczęściej znaleźć można regularne uczęszczanie na siłownie czy świadoma pielęgnacja ciała. A skoro mowa o pielęgnacji, przyjrzyjmy się, co możemy zrobić, aby zacząć świadomie się opalać.

 

Jak zdrowo się opalać na solarium?

Jeśli chodzi o zdrowe opalanie, główną zasadą jest zachowanie umiaru. Więcej nie znaczy lepiej. I nie mówimy tu tylko i wyłącznie o opalaniu na słońcu, ale również w solarium. Dużo lepszym rozwiązaniem jest wybór krótszych sesji opalania (od 5 do 8 minut) co 2-3 dni niż wystawianie swojej skóry na działanie promieniowania 1 raz w tygodniu na ponad 10 czy 15 minut.

Kolejnym aspektem jest pielęgnacja ciała zarówno przed, jak i po sesji opalania w solarium. Pamiętaj o depilacji, usuwaniu martwego naskórka i regularnym nawilżaniu ciała. Codziennie stosuj balsamy bogate w składniki odżywcze, takie jak np. olej z awokado, masło shea czy aloes. Głębokie nawilżanie oraz łagodzenie podrażnień to podstawa pielęgnacji, szczególnie dla skóry, która jest mocno wysuszona nadmiernym opalaniem.

Przed samą sesją opalania, nakładaj balsamy, które są przeznaczone typowo do łóżek solaryjnych. W naszej ofercie znajdziesz przyspieszacze oraz bronzery do wszystkich typów skóry i rodzajów karnacji.

 

Jaki balsam do opalania wybrać?

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z opalaniem, wybierz balsamy o białej masie kosmetycznej. Podejrzewamy, że nie masz jeszcze doświadczenia w nakładaniu tego typu kosmetyków, dlatego białe bronzery lub przyspieszacze to strzał w dziesiątkę. Nie musisz martwić się o to, że niedokładnie nałożony kosmetyk doprowadzi do powstania plam czy zacieków na skórze.

Balsamy przyspieszające opalanie stymulują produkcję melaniny w skórze, dzięki czemu opalenizna powstaje dużo szybciej. Natomiast bronzery zawierają składniki brązujące, które potęgują intensywność uzyskanej opalenizny. W zależności od tego, jakie masz oczekiwania, wybierz odpowiedni kosmetyk dla siebie.

Więcej o różnicy między przyspieszaczami a bronzerami przeczytasz TUTAJ

Jeśli jednak korzystanie z usług solarium nie jest Ci obce, polecamy balsamy z serii Black Bronzerów lub tingle do opalania. Bronzery o ciemnej masie kosmetycznej zawierają barwniki, które lekko przyciemniają skórę. Efekt jest widoczny niemal od razu. Z kolei tingle to kosmetyki dla zaawansowanych użytkowników solarium. Po ich użyciu możesz poczuć delikatne mrowienie. Nie masz się jednak o co martwić. To znak, że naczynia krwionośne się rozszerzają, więc proces opalania przebiegnie szybciej niż zwykle.

Sprawdź wszystkie bronzery dostępne w naszej ofercie TUTAJ!

 

Jak opalić się bez słońca i bez solarium?

A może interesuje Cię opalanie w domu? Jeśli tak, mamy coś specjalnie dla Ciebie. Pianki samoopalające Sunl’essence to przepis na idealną opaleniznę przez cały rok. Nasze samoopalacze są bardzo łatwe w aplikacji, a wszystko dzięki temu, że mają formę szybko wchłaniającego się musu. Składniki brązujące otulą Twoje ciało pełnią złocistobrązowego blasku, podczas gdy aloes, ekstrakt z kokosa i czerwonych owoców zadbają o dobrą kondycję skóry.

Pianki są dostępne w 3 wersjach: light/medium, medium/dark oraz 1 hour. Ostatnia jest wzbogacona dodatkowym składnikiem brązującym, dzięki któremu pierwsze efekty zauważysz już po 1 godzinie od aplikacji kosmetyku!

Nadchodzący rok minie również pod znakiem bezpiecznego opalania twarzy, dlatego wypuściliśmy kropelki brązujące, które wystarczy dodać do ulubionego kremu i równomiernie rozprowadzić. Naturalny efekt skóry muśniętej słońcem gwarantowany!

KUP TERAZ >> SUN’LESSENCE

 

Podsumowanie

Czy wśród Twoich noworocznych postanowień znalazło się świadome opalanie? Jeśli nie, natychmiast dopisz je do listy. To prostsze niż Ci się wydaje! Wystarczy przestrzegać podstawowych zasad zdrowego opalania. Zachowaj umiar, dbaj o skórę przed i po każdej wizycie w solarium oraz stosuj kosmetyki, które są dobrane do Twoich potrzeb.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.