efektowna opalenizna po kosmetykach do opalania w solarium

Najważniejsze składniki kosmetyków do opalania w solarium

Profesjonalne kosmetyki do opalania w solarium zawierają składniki, które odpowiadają za piękny, brązowy odcień opalenizny i – co bardzo ważne – dbają o kondycję Twojej skóry. Powinny chronić ją m.in. przed przesuszeniem czy łuszczeniem się. Poniżej pokrótce omawiamy najważniejsze składniki kosmetyków solaryjnych. Poznaj ich właściwości i opalaj się świadomie.

Kofeina a opalanie

Kofeina często występuje w balsamach do opalania. Zmniejsza obrzęki oraz wspomaga redukcję zmarszczek i cellulitu. Zawdzięcza to głównie swoim właściwościom antyoksydacyjnym, dzięki którym zwalcza wolne rodniki, odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się skóry. Jednocześnie dodaje Ci potężną dawkę energii oraz pięknie modeluje sylwetkę.

DHA - sekret szybkiej opalenizny

DHA to składnik, który szczególnie często występuje w bronzerach. To właśnie dzięki niemu można uzyskać efekt szybkiej, brązowej opalenizny. Jest to możliwe dzięki temu, że DHA reaguje z aminokwasami warstwy rogowej naskórka. Balsamy do opalania zawierające DHA szybko przyciemniają Twoją skórę.

Tyrozyna

Tyrozyna to naturalny aminokwas znajdujący się w organizmie człowieka. Stymuluje skórę do wytwarzania większej ilości melaniny, dzięki temu zabezpiecza ją przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Tyrozyna przyspiesza proces opalania zarówno na solarium, jak i na słońcu. Kosmetyki z tyrozyną pozwolą uzyskać piękną i naturalną opaleniznę.

Erytruloza - naturalny samoopalacz

Erytruloza nazywana jest też „naturalnym samoopalaczem”. Jest to związek cukrowy, który pod względem budowy chemicznej przypomina DHA. Posiada podobne działanie, jednak jest o wiele bardziej stabilna. W przeciwieństwie do DHA powoduje wolniejszą zmianę koloru skóry, jednak dzięki niej można uzyskać bardziej równomierną i naturalną opaleniznę. Dlatego też w kosmetykach do opalania występuje w połączeniu z DHA.

Formuła SKINUPHORIA

Stymuluje wytwarzanie beta-endorfin, które wykazują się najsilniejszym działaniem w całej rodzinie endorfin. Formuła posiada właściwości odprężające i przeciwstresowe, dzięki czemu znakomicie wpływa na nastrój. Można ją znaleźć m.in. w balsamie Onyx Happy Supreme Bronzer.

Kompozycja Flower Power

Flower Power to kompozycja unikalnych składników, które zapewniają skórze działanie przeciwstarzeniowe i antyoksydacyjne. Co więcej, gwarantują jej uczucie dogłębnego relaksu. Jeśli chcesz poczuć, jak działa Flower Power zachęcamy do wypróbowania naszego serum brązującego Onyx TS Premium Tan Rituals.

Formuła Ink Care

Formuła Ink Care stanowi połączenie drogocennych olejów i ekstraktów z owoców. Co najważniejsze, zawiera kompleks chroniący tatuaże przed utratą kolorów oraz procesem fotochemicznego utleniania. Dzięki temu tatuaże na Twojej skórze nie blakną pod wpływem opalania. Mieszankę wyżej wymienionych składników znajdziesz w specjalnym przyspieszaczu brązującym, Onyx Tattoo.

Majestic Multi-X Bronzing Complex

Jest to unikalna kompozycja bronzerów, które nadają skórze ciemny, głęboki odcień. Składniki te posiadają też właściwości przeciwstarzeniowe, dzięki czemu pięknie ujędrniają i uelastyczniają skórę.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o preparatach do stosowania w solarium, zachęcamy do lektury artykułu "Kosmetyki do solarium - przyspieszacz a bronzer", w którym wyjaśniamy różnice między bronzerami, przyspieszaczami i przyspieszaczami brązującymi.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.