jak opalać się w solarium, ciemna opalenizna, pytania, solarium

Najczęstsze pytania dotyczące opalania w solarium

Jak się opalać w solarium? Jak zbudować piękną opaleniznę? Jakich kosmetyków używać? Jak się przygotować do opalania w solarium? To jedne z najczęściej zadawanych przez Was pytań. My jesteśmy od tego, aby poradzić Wam, jak zachowywać się podczas wizyty w solarium, jakich kosmetyków warto użyć oraz jak przygotować się do takiej wizyty. W dzisiejszym artykule przedstawimy mini poradnik, z którego wyciągniecie maksimum informacji!

  1. Czy mogę opalać się w solarium?

Każdy z nas pragnie, aby jego opalenizna była ciemna, piękna i równomierna. Niestety klimat, w którym żyjemy nie sprzyja ciągłemu wygrzewaniu się na słońcu, dlatego z pomocą przychodzi nam niezastąpione solarium. Promienie słoneczne pobudzają nas do życia, poprawiają nastrój i nadają naszej skórze ładnego odcienia. Wielu z nas korzysta z solarium, bo jest to idealne rozwiązanie poza sezonem letnim. Dzięki 1–2 sesjom w tygodniu Wasza opalenizna na pewno uzyska złocisty odcień i będziecie mogli dłużej cieszyć się piękną skórą. Pamiętajmy jednak, aby w solarium używać odpowiednich kosmetyków, stosować się do zasad prawidłowego użytkowania, a wówczas korzystanie z tego wynalazku może przynieść nam same korzyści. Solarium to miejsce, w którym zaczerpniesz promieni słonecznych, ale nie zapominaj o zasadach bezpiecznego opalania, ale również i o przeciwwskazaniach, kiedy musisz zrezygnować ze skorzystania z łóżek solaryjnych!

  1. Jak bezpiecznie opalić się w solarium?

Pamiętaj, żeby zawsze stosować się do porad i zaleceń obsługi salonu solaryjnego, a w razie jakichkolwiek pytań – obsługa na pewno będzie służyła pomocą. Koniecznym jest, aby dostosować czas opalania do typu swojej skóry. Przed opalaniem nie powinno stosować się żadnych dezodorantów ani perfum, aby zapobiec ewentualnym podrażnieniom lub reakcjom alergicznym. Do opalania zmyj makijaż, aby twarz opaliła się równomiernie. Demakijaż możesz zrobić w domu lub na miejscu w solarium, gdzie również powinien być dostępny płyn do demakijażu i waciki kosmetyczne. Nie używaj olejków, kosmetyków z filtrem i innych balsamów, które nie są przeznaczone do opalania w solarium, ponieważ mogą podrażnić skórę i uszkodzić łóżko solaryjne. Ważne jest, aby użyć odpowiedniego kosmetyku, który zadba o kondycję Twojej skóry i zapobiegnie jej przesuszeniu. Warto wybrać kilka krótszych seansów zamiast jednego długiego, a przerwa między seansami powinna wynosić co najmniej 48 godzin. 

  1. Mam bardzo jasną karnację. Czy mogę korzystać z solarium?

Oczywiście, ale pamiętaj, aby wybrać urządzenie z delikatniej opalającymi lampami, np. z normą 0,3. Norma 0,3 może przekonać do skorzystania z solarium nawet te osoby, które obawiały się ewentualnych negatywnych skutków opalania. Czas opalania nie powinien być zbyt długi, a przerwy między opalaniem powinny wynosić co najmniej 48 godzin, a im jaśniejsza karnacja, tym odstępy powinny być dłuższe.

  1. Co daje opalanie?

Opalanie uatrakcyjnia wygląd! Skóra muśnięta słońcem kojarzy się z egzotyką i oryginalnością, co może nieco zmienić i uatrakcyjnić nasz wizerunek. Opalenizna zmniejsza widoczność niektórych doskonałości niedoskonałości, dzięki temu skóra wydaje się gładsza. Poza tym, jeśli lepiej czujesz się z opalenizną, to nie tylko poprawia ona Twój wygląd, ale także zwiększa Twoją pewność siebie! Opalanie podkreśla również atuty sylwetki, podkreśla jej walory, wysmukla i uwidacznia zarys mięśni. Opalanie sprawia, że automatycznie poprawia się nasz nastrój. Podczas opalania są pobudzane gruczoły odpowiedzialne za produkcję hormonów, takich jak serotonina i metionina, które oddziałują na samopoczucie. Obniżenie nastroju charakterystyczne dla pory zimowej wynika właśnie z niewielkiej ilości promieni słonecznych, co pociąga za sobą wytwarzanie mniejszej ilość niektórych hormonów. Działanie promieni UVB wpływa na syntezę witaminy D, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

  1. Jak uzyskać ciemną opaleniznę?

Na pewno przed każdym opalaniem w solarium, zastanawiacie się, jak uzyskać piękną i perfekcyjną opaleniznę. Aby uzyskać taką opaleniznę, a w dodatku trwałą i równomierną, należy opalać się stopniowo, etapami i z zachowaniem odpowiednich zasad ochrony i pielęgnacji skóry. Nie u każdego proces opalania przebiega tak samo. U osób z najjaśniejszą karnacją uzyskanie ciemnej opalenizny jest w zasadzie niemożliwe, ale oczywiście można stosować kosmetyki do opalania w solarium, dzięki którym uda się osiągnąć efekt skóry muśniętej słońcem. Dzięki 1–2 sesjom w tygodniu Wasza opalenizna na pewno pozostanie w złotym odcieniu i będziecie mogli dłużej cieszyć się piękną skórą. Jeśli chcesz mieć natychmiastowy efekt, nie decyduj się na intensywne/długie/częste sesje opalania, bo zaszkodzisz skórze – efekt „na już” możesz uzyskać dzięki np. opalaniu natryskowemu – wtedy bez problemu można uzyskać ciemną opaleniznę bez wystawiania ciała na promienie słoneczne czy promienie UV.

  1. Po co balsam do solarium?

Balsamy do opalania w solarium przygotowują skórę do procesu opalania, przyspieszają uzyskanie pięknej opalenizny, pogłębiają jej efekt i pomagają skórze łatwiej przyswajać promienie UV. Poza tym, co ważne, intensywnie nawilżają całe ciało, dostarczają skórze cennych składników odżywczych, uelastyczniają ją, a także chronią przed oznakami starzenia, a wszystko po to, aby zachować zdrową, młodo wyglądającą i szczęśliwą skórę. Kosmetyki mogą być dostosowane do trudno opalających się części ciała, jak np. nogi, by z pomocą efektu tingle lub zaawansowanych bronzerów osiągnąć efekt ciemnej i idealnej opalenizny, nawet jeśli dotychczas było to bardzo trudne. Każdy z naszych balsamów posiada bardzo przyjemny zapach, by opalanie w solarium było prawdziwie rozkosznym rytuałem.

  1. Jakich kosmetyków używać w solarium?

W naszej ofercie znajdziecie bronzery, przyspieszacze, przyspieszacze brązujące oraz kosmetyki z efektem tingle. Czym są? Czym się różnią? Które kosmetyki należą do której grupy? Już wyjaśniamy!

Bronzery

Bronzery to kosmetyki, których zadaniem jest pogłębianie opalenizny i nadawanie jej naturalnie pięknego, brązowego odcienia. Dzieje się to za sprawą substancji brązujących, które na skutek reakcji z aminokwasami w naskórku przyczyniają się do nadania jej ciemnego odcienia. Nasze bronzery bogate są w substancje nawilżające i odżywiające skórę, ale także komponenty przeciwstarzeniowe, ujędrniające i antycellulitowe. Dzięki temu, po ich zastosowaniu skóra jest nie tylko aksamitnie gładka i zdrowo opalona, ale także napięta i elastyczna. Do naszych bronzerów należą: Tanning Serum, Black Porcelain, Ultime, Amuse, No5 Black, Mega Bronzer, Impress, Sweet Cappuccino Dream, Milk Chocolate Delight, Sexy Legs, Black Praline, Black Caviar, Black Cashmere.

Przyspieszacze

Przyspieszacze opalania to kosmetyki, które nadają efekt pięknej i głębokiej opalenizny w niebywale krótkim czasie. Jak sama nazwa wskazuje, mają przyspieszać proces opalania. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na częste wizyty w solarium. Nasze przyspieszacze pomagają uzyskać czekoladowy odcień skóry przy jednoczesnym zminimalizowaniu ilości i długości seansów. Działanie przyspieszaczy polega głównie na stymulacji produkcji melaniny w skórze, co pozwala na szybsze uzyskanie opalenizny. Bogate są w substancje odżywcze, dzięki czemu skóra po ich zastosowaniu jest doskonale nawilżona i idealnie gładka. Do naszych przyspieszaczy zaliczamy: Vibe, Grand Cru, No5 Gold, Booster.

Przyspieszacze brązujące

Przyspieszacze brązujące mają dwutorowe działanie. Z jednej strony przyspieszają proces opalania, a z drugiej strony pogłębiają odcień opalenizny. Po ich zastosowaniu skóra ma piękny, promienny i zdrowy wygląd. Nasze kosmetyki dają satysfakcję już po pierwszej wizycie w solarium i sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Co więcej, chronią przed oznakami starzenia, cellulitem i wysuszoną skórą. Do naszych przyspieszaczy brązujących zaliczamy: Tattoo, She, He, Anti-Aging, Magnifique, Ultime, Noir Noir, No5 Dark Night, Orlando.

Tingle

Tingle z języka angielskiego oznacza uczucie mrowienia i szczypania. To właśnie wrażenie rozgrzania skóry towarzyszy opalaniu z kosmetykami z tzw. „efektem tingle”. Dzieje się tak za sprawą specjalnego składnika, który intensyfikuje mikrocyrkulację i dotlenienie w komórkach skóry, dzięki czemu wszystkie procesy – w tym także opalanie – zachodzą szybciej i sprawnej. Składniki tingle w balsamach przeznaczonych do opalania w solarium to miejscowa poprawa ukrwienia skóry, a także przyspieszenie wszelkich procesów, jakie w niej zachodzą. Produkty z efektem tingle są przeznaczone dla zaawansowanych i wymagających miłośników opalania w solarium. Pomagają w opalaniu trudno opalających się części ciała (np. nóg), ale nie powinny być stosowane na twarz. Raczej nie sprawdzą się u osób o bardzo wrażliwej cerze. Efekt mrowienia i zaczerwienienia może utrzymywać się do kilku godzin i jest to zupełnie naturalnym zjawiskiem. Do naszych kosmetyków z efektem tingle zaliczamy: Hot Action, Versy Sexy Legs, V8.

  1. Jak wybrać odpowiedni balsam?

Aby wybrać odpowiedni balsam do opalania w solarium, należy najpierw określić swój fototyp skóry, a więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ (https://www.onyxtan.pl/blogs/blog/jak-jest-twoj-fototyp-skory). U ludzi można wyróżnić aż sześć fototypów skóry, w zależności od reakcji skóry na promieniowanie ultrafioletowe. Osobom o jaśniejszej karnacji dobrze sprawdzą się white bronzery lub przyspieszacze. Dla tych, którzy naturalnie opalają się na dość ciemny kolor opalenizny i chcą ją wzmocnić bez używania kosmetyków z efektem tingle, polecamy przyspieszacze brązujące. Dla osób o wyższym ototypie skóry na pewno sprawdzą się kosmetyki z efektem tingle pod warunkiem, że osoby te nie mają ani wrażliwej, ani naczynkowej cery.

Jeżeli marzycie o złocistej opaleniźnie, polecamy nasze przyspieszacze, dzięki którym możecie osiągnąć taki efekt opalenizny w niewiarygodnie krótkim czasie. A może pragniecie intensywnego brązowienia? Wówczas wybierzcie nasze bronzery, których zadaniem jest pogłębianie opalenizny i nadawanie jej naturalnie pięknego, brązowego odcienia. Przy wyborze odpowiedniego balsamu pomyślcie, czego tak naprawdę potrzebuje Wasza skóra. Nawilżenia, ujędrnienia, a może ochrony Waszego ukochanego tatuażu? Dobierzcie kosmetyk na podstawie jego właściwości pielęgnacyjnych. Jeżeli natomiast macie sprawdzoną, ulubioną kategorię produktów, może warto pokierować się zapachem balsamów? Opalanie ma sprawiać przyjemność i poprawić Wasz nastrój, a z naszymi kosmetykami dostajecie taką gwarancję!

  1. Jak aplikować balsam?

Balsam należy równomiernie nałożyć na skórę tuż przed opalaniem. Po jego rozprowadzeniu dokładnie wytrzyjcie dłonie dostępnymi w solarium ręcznikami papierowymi lub chusteczkami, aby balsam nie pozostawił żadnych śladów. Aby ułatwić absorbcję balsamu przed opalaniem w solarium warto wykonać peeling, który usunie martwy naskórek i pomoże wydłużyć trwałość opalenizny.

W tym krótkim poradniku znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Pamiętajcie, że bezpieczne opalanie w solarium to klucz do pięknej, zdrowej i idealnej opalenizny! Podczas takiej wizyty, warto zapytać obsługę o rzeczy, których nie jesteście pewni, a dodatkowo wybrać odpowiedni balsam, który przygotowuje skórę do procesu opalania. Mamy nadzieję, że przy jakichkolwiek wątpliwościach dotyczących opalania w solarium, będziecie wracać do tego artykułu!

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.