kobiece opalone nogi

Jak szybko i równomiernie opalić nogi w solarium?

Dlaczego moje nogi nie opalają się tak bardzo, jak reszta ciała? Jak uzyskać naturalny kolor opalenizny na nogach? Czy mogę opalać nogi bez opalania reszty ciała? Bronzery, przyspieszacze czy samoopalacze – jakie kosmetyki do opalania nóg wybrać? – to tylko przykładowe wiadomości, jakie otrzymywaliśmy od Was w ostatnich miesiącach. Dzisiaj odpowiemy na najbardziej nurtujące pytania dotyczące opalania nóg w solarium. Gotowi? Zaczynamy!

Dlaczego nogi nie opalają się tak szybko, jak reszta ciała?

Warto zastanowić się, jak to się dzieje, że nogi zawsze wydają się bledsze w porównaniu z resztą ciała. Jest to spowodowane tym, że skóra na nogach jest grubsza i twardsza, więc promieniowaniu UV znacznie trudniej przeniknąć w jej głąb. Poza tym wytwarza ona mniejsze ilości melaniny, przez co cały proces opalania zachodzi dużo wolniej. Jest również najbardziej narażona na wysuszenie, co skutkuje szybszym złuszczaniem zewnętrznych warstw naskórka. Nie ulega wątpliwości, że to kobiety borykają się z największym problemem podczas opalania – przez to, że golą i woskują swoje ciało, złuszczają powierzchnię świeżo co opalonej skóry. Nic więc dziwnego, że nogi opalają się dużo wolniej niż pozostałe części naszego ciała – stoją za tym przede wszystkim czynniki anatomiczne.

Ale spokojnie – nie traćcie wiary, miłośnicy opalania. Jesteśmy tu, by Wam pomóc. Podpowiemy, co robić i jakich kosmetyków do opalania w solarium użyć, abyście mogli cieszyć się czekoladową opalenizną nóg w błyskawicznie szybkim tempie.

Opalanie nóg w solarium krok po kroku

Używaj peelingów przed opalaniem w solarium

Usuwanie suchego naskórka to klucz do sukcesu w uzyskaniu szybkiej i równomiernej opalenizny na nogach. Przed każdą sesją opalania powinniście sięgnąć po gruboziarnisty peeling do ciała. Martwy naskórek blokuje przedostawanie się promieniowania UV w głąb skóry, a po jego usunięciu nasze ciało jest jedwabiście miękkie i gładkie. Poza tym peelingi poprawiają krążenie krwi.

Dbaj o nawilżenie skóry

Jak już wspominaliśmy, skóra na nogach jest bardzo sucha. Utrzymanie jej odpowiedniego nawilżenia zarówno przed, jak i po opalaniu w solarium, pomoże szybko uzyskać oczekiwany efekt. Nawilżona i miękka skóra lepiej wchłania promienie UV i intensyfikuje proces produkcji melaniny.

Unikaj depilacji nóg

Po opalaniu zrezygnuj z depilacji. Mowa tu zarówno o goleniu mechanicznym (maszynkami jedno- lub wielorazowymi), jak i woskowaniu czy zabiegu depilacji laserowej. Najlepiej powstrzymać się od tego procesu przez 1-2 dni od ostatniej sesji opalania. Jeśli zdecydujesz się na depilację, usuniesz zewnętrzne warstwy świeżo opalonej skóry, a właśnie tego chcesz uniknąć!

Używaj profesjonalnych kosmetyków do opalania w solarium

Dobierz odpowiedni kosmetyk do opalania w solarium w zależności od naturalnego koloru swojej skóry. Bronzer do nóg nie może być ciemniejszy od bronzera do innych części ciała. Kosmetyki jak najbardziej zbliżone do Twojej karnacji gwarantują najbardziej spektakularne efekty. Jakie kosmetyki do opalania w solarium wybrać? Czy postawić na bronzery czy przyspieszacze? To już zależy od Twoich indywidualnych preferencji. My jedynie możemy Ci podpowiedzieć, jakie kosmetyki do opalania nóg polecamy.

X-Legs - ultra ciemny bronzer do nóg i trudno opalających się części ciała

Nowość X-Legs to innowacyjny kosmetyk do opalania nóg w solarium. Nie dość, że gwarantuje głęboką opaleniznę, to jeszcze pozostawia skórę miękką i gładką. Jak to się dzieje? Dzięki inhibitorom wzrostu włosów, które hamują proces odrastania owłosienia na nogach. Teraz możesz cieszyć się piękną i równomierną opalenizną w błyskawicznie szybkim tempie i nie katować swojej skóry ciągłą depilacją. Więcej o inhibitorach wzrostu włosów możesz przeczytać tutaj: [KLIK].

Sexy Legs - podwójny bronzer do nóg i trudno opalających się części ciała

Sexy Legs to podwójny bronzer z serii Original, który intensyfikuje odcień opalenizny, działa odżywczo na skórę dzięki połączeniu kawy, yerba mate i oleju kokosowego oraz zapobiega pojawianiu się pierwszych oznak starzenia, a to za sprawą witamin E i C. To sprawdzony ulubieniec nie jednego miłośnika opalania w solarium. Sprawdźcie sami!

Very Sexy Legs - bronzer z efektem tingle dla idealnie opalonych nóg

Very Sexy Legs to bronzer z efektem tingle tylko dla zaawansowanych użytkowników solarium. Gwarantuje idealną opaleniznę nóg w bardzo krótkim czasie oraz dba o odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Jednak po jego aplikacji możemy poczuć mrowienie i pieczenie. Z tego powodu ważne jest, aby nie stosowały go osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z solarium oraz osoby o wrażliwej skórze. Więcej o kosmetykach z efektem tingle możesz przeczytać tutaj: [KLIK].

Podsumowanie

Opalanie nóg wcale nie musi być utrapieniem. Wystarczy dobra pielęgnacja skóry oraz dobór odpowiednich kosmetyków do opalania w solarium, aby szybko cieszyć się wspaniałym efektem idealnej opalenizny. Pamiętaj, że to normalne, że nogi opalają się trochę wolniej niż reszta ciała, więc bądź cierpliwy. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.