Kobiecy cień w solarium - Jak się opalić, żeby się nie spalić? - Jak bezpiecznie się opalać?

Jak się opalić, żeby się nie... spalić?

Doświadczyliście kiedyś nieprzyjemnych konsekwencji zbyt intensywnego opalania? Borykaliście się z poparzeniami, podrażnieniami i uczuciem pieczenia? Koniec z tym! W dzisiejszym artykule odpowiemy na zasadnicze pytanie - jak bezpiecznie się opalać?

Jak powstają oparzenia?

Jeśli czas ekspozycji na słońcu lub intensywność promieniowania przekraczają sugerowaną normę, wówczas skóra jest poddana ryzyku uszkodzeń. Poparzenia słoneczne w pierwszej kolejności dotykają zewnętrznej części skóry, a w poważniejszych przypadkach dochodzi do uszkodzenia głębszych jej warstw. 

Problem oparzeń dotyczy najczęściej osób o jasnej karnacji, ponieważ mają mniej melaniny w skórze. Warto też wiedzieć, że oparzenia słoneczne rozwijają się od 1 godziny do 4 godzin po zakończonej sesji opalania, a za ich powstanie odpowiada promieniowanie UVB. To właśnie za sprawą UVB na skórze pojawia się zaczerwienienie - efekt rozszerzenia naczyń krwionośnych. Z reguły rumień znika po ok. 3 dobach. Jeśli jednak to nie nastąpi, trzeba podjąć odpowiednie kroki, aby delikatnie schłodzić i ukoić skórę. 

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Ta stara jak świat prawda świetnie wpisuje się w kwestię bezpiecznego opalania. Jest kilka sposobów na to, by uzyskać piękną opaleniznę bez poparzeń. 

Pierwszy z nich to rozsądek, czyli takie dobieranie czasu i częstotliwości opalania, by nie nadwyrężało to skóry. Każdy niepokojący objaw (m.in. zaczerwienienie, swędzenie) powinien być sygnałem, że należy zakończyć sesję opalania w solarium lub plażowanie. Cierpliwe dozowanie promieni pomoże uzyskać efekt równomierny i  dużo trwalszy, bez przebarwień i małych blizn. 

Drugim sposobem jest stosowanie odpowiednich balsamów do opalania. Ich działanie polega głównie na przyspieszeniu procesu opalania oraz wzmocnieniu efektu dzięki składnikom brązującym. Co jeszcze możesz zrobić, by w szybki sposób uzyskać piękną opaleniznę? Zajrzyj TUTAJ!

Ups... czyli poparzona skóra

Co zrobić, kiedy mimo starań nie uda się ochronić skóry przed poparzeniem? Wtedy w pierwszej kolejności należy ją ukoić. Warto zacząć od chłodnego prysznica (nie zimnego! - wtedy mógłby nastąpić szok termiczny), a następnie skorzystać z domowych metod łagodzenia tego typu podrażnień, jak np. okłady z maślanki lub kefiru, nakładanie na skórę papki z truskawek, plastrów ogórka lub soku z aloesu. Jeśli to nie pomoże, należy sięgnąć po produkty z apteki, które mają działanie łagodzące i kojące. 

W okresie, kiedy skóra się regeneruje trzeba też zrezygnować z preparatów o działaniu złuszczającym, wysuszającym (np. na bazie alkoholu), by oszczędzić skórze dodatkowych podrażnień. Bardzo ważne jest również to, żeby w trakcie regeneracji zrezygnować przez jakiś czas z opalania oraz dbać o regularne nawilżanie skóry.

Jak się opalić i nie podrażnić skóry?

Wystarczy sięgnąć po produkty samoopalające - pianki samoopalające do ciała i kropelki brązujące do twarzy. W naszej ofercie znajdziecie produkty idealnie dopasowane do Waszego koloru skóry.

Dobrą informacją dla entuzjastów opalania jest to, że opalanie typu fake tan nie koliduje z możliwością opalania się w solarium lub na słońcu. 

PRODUKTY SAMOOPALAJĄCE >> KUP TERAZ!

Aby uniknąć oparzeń słonecznych należy rozsądnie dozować opalanie, zarówno w solarium, jak i na słońcu. By uniknąć nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV, a jednocześnie móc cieszyć się efektem pięknego brązu, warto sięgnąć po balsamy intensyfikujące opaleniznę. Jeśli nie uda nam się uchronić przed podrażnieniem skóry i bolesnymi pęcherzami, warto mieć w zanadrzu zarówno domowe, jak i profesjonalne sposoby na jej regenerację.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.