Jak przedłużyć trwałość opalenizny?

Jak przedłużyć trwałość opalenizny?

O zabiegach mających na celu przedłużenie trwałości opalenizny należy pomyśleć już przed wybraniem się na solarium, ponieważ skórę trzeba odpowiednio przygotować do opalania. Sprawdź, jak utrwalić opaleniznę i czego nie robić, by jej nie zniszczyć.

Peeling przed i po opalaniu

Kilka dni przed opalaniem warto wykonać peeling całego ciała, dzięki czemu usuniesz martwy naskórek, co pozwoli na równomierne utrwalenie się opalenizny i pozytywnie wpłynie na jej wygląd.

Intensywne nawilżanie skóry

Aby przedłużyć trwałość opalenizny należy systematycznie nawilżać skórę. Dzięki temu będzie ona elastyczna, miękka i dłużej zachowa piękny odcień. Używaj kremów intensywnie regenerujących lub innych preparatów, którymi nawilżysz skórę.

A co powiesz na kosmetyk, który zawiera zarówno składniki brązujące lub przyspieszające opaleniznę, jak i nawilżające? Onyx® wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów. Balsamy do opalania zapewnią Ci piękną opaleniznę oraz cudownie nawilżą i zregenerują Twoją skórę, dzięki składnikom takim jak: olej makadamia (She), kwas hialuronowy (Milk Chocolate Delight), olej z konopi (New York), masło shea (Black Caviar), pantenol (Bronzer nr 5), masło z mango (V8), proteiny sojowe (Orlando), ekstrakt ze słodkich migdałów (No. 5 Gold), olejek arganowy (Bubble Gum Joy). Skóra po opalaniu wymaga szczególnej uwagi i troski, w czym pomoże Body Tender. Więcej produktów, w tym kosmetyki do solarium, znajdziesz w sklepie na onyxtan.pl

Wklepuj, nie wcieraj!

Sposób aplikacji balsamu czy kremu również jest ważny. Z zaleceń dermatologów wynika, że wklepywanie jest bardziej efektywne niż intensywne go wcieranie.

Zrezygnuj z gorących kąpieli

Lepszym wyborem będzie letni prysznic niż gorąca kąpiel, gdyż gorąca woda dodatkowo podrażni naruszony naskórek.

Dieta bogata w witaminę A

Aby utrwalić opaleniznę, należy spożywać produkty bogate w beta-karoten, który gromadzi się w skórze (w wątrobie jest przekształcany w witaminę A), stopniowo nadając jej brązowo-złoty odcień. W balsamach do opalania Onyx znajdziesz takie produkty jak Black Caviar, Przyspieszacz nr 5 (złota piątka), Anti-Aging, które w swoim składzie zawierają właśnie witaminę A. Dobrze sprawdzi się też znane wszystkim źródło tej witaminy, czyli... marchewka.

Jak przedłużyć trwałość opalenizny

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.