opalone kobiece nogi

Jak powstaje opalenizna?

Zastanawiasz się, jak powstaje opalenizna? Cóż, teoretycznie mechanizm jest ten sam, w praktyce jednak dużo zależy od kosmetyków, których używasz w tym celu. Piękny odcień powstaje inaczej przy wykorzystaniu bronzerów, inaczej natomiast przy zastosowaniu kosmetyków z efektem tingle. A to tylko dwa z wielu sposobów, które pozwolą Ci uzyskać wymarzony kolor skóry.

Opalenizna stanowi efekt działania promieni UV, które wnikają w naszą skórę. Docierają one aż do tkanki łącznej i skóry właściwej, w której znajdują się melanocyty – komórki wytwarzające pigment, zwany „melaniną”. Poprzez krwiobieg dociera on na powierzchnię skóry. W wyniku reakcji chemicznej, komórki, które są odpowiedzialne za barwę, zyskują ciemny kolor, a na skórze powstaje brązowy odcień. Jak jednak powstaje opalenizna z wykorzystaniem kosmetyków Onyx?

Opalona modelka

 

Bronzery stymulują proces brązowienia skóry

Bronzery to kosmetyki, które stymulują proces brązowienia skóry. Zawarte w nich substancje, w wyniku reakcji z aminokwasami, nadają skórze piękną, równomierną i zdrową opaleniznę. W profesjonalnych kosmetykach Onyx dodatkowo zawarte są składniki przeciwstarzeniowe, ujędrniające i antycellulitowe, które zadbają o kondycję Twojej skóry. Warto zaznaczyć, że są to w pełni bezpieczne preparaty, dzięki którym nie musisz martwić się o ryzyko zaczerwienień czy poparzeń.

Kosmetyki z efektem tingle

Kosmetyki z efektem tingle to kolejny sposób na uzyskanie pięknej opalenizny. Samo określenie „tingle” to w tłumaczeniu na polski: „szczypać, wywoływać mrowienie”. I faktycznie, po aplikacji na skórę preparatu tego typu można odnieść podobne odczucia. Co więcej, towarzyszy mu wrażenie rozgrzewania skóry. Dzieje się tak za sprawą wyjątkowych składników, które intensyfikują mikrocyrkulację i dotlenienie w komórkach, przyspieszając tym samym proces opalania. Przeznaczone są one głównie dla osób już opalonych, które chcą jedynie poprawić kolor skóry.

Uśmiechnięta kobieta na plaży

 

Przyspieszacze

Jeśli zależy Ci, aby Twoja skóra szybko zyskała czekoladowy odcień, przypadną Ci do gustu specjalne przyspieszacze. Dzięki temu, że stymulują one wydzielanie melaniny, pozwalają uzyskać zniewalający kolor bez zbędnego czekania. To propozycja dla każdego, kto nie ma czasu na zbyt częste chodzenie do solarium i chce uzyskać wymarzony efekt na skórze jak najszybciej. Przyspieszacze firmy Onyx rozpieszczą Twoją skórę wspaniałą konsystencją i cudownym składem, zapewniając jej miękkość oraz dodatkowe nawilżenie.

Pianki samoopalające

Osobną kategorię produktów stanowią pianki samoopalające. Przeznaczone są one dla osób, które oczekują efektu lekko przyciemnionej skóry, bez potrzeby wychodzenia do solarium czy na plażę. Posiadają one przyjemną konsystencję pianki, która przypadnie do gustu osobom, które nie lubią korzystać z kremów ani balsamów. Pianki samoopalające doskonale się wchłaniają, a przy okazji nadają skórze pięknego blasku. Ważne jest to, że produkty Onyx zawierają naturalne składniki brązujące, które w połączeniu z aloesem, ekstraktem z kokosa oraz czarnej róży zapewnią Twojej skórze nie tylko piękny wygląd, ale również nawilżenie i ukojenie.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.