Jak opalić bladą skórę? - Porady na solarium

Jak opalić bladą skórę?

Marzysz o naturalnej opaleniźnie, skórze delikatnie muśniętej słońcem? A może podoba Ci się efekt głębokiego, hebanowego brązu? Jeśli masz jasną karnację i chcesz wyglądać niczym po powrocie z egzotycznych wakacji, nie będzie to takie proste. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym uzyskasz efekt perfekcyjnej opalenizny. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Fototypy skóry

Określ fototyp swojej skóry 

Opalanie bladej skóry jest nie lada wyzwaniem. Jasna karnacja dużo wolniej łapie promienie słoneczne, a zaraz potem zmienia zwykle kolor na czerwony. W dodatku „bladziochy” są w większym stopniu narażone na poparzenia słoneczne. Co zrobić, aby opalić się na brązowo? Przede wszystkim należy właściwie określić swój fototyp, czyli rodzaj skóry. Mówiąc o bladej cerze, najczęściej mamy na myśli fototyp celtycki oraz północnoeuropejski.

Fototyp celtycki wyróżnia się bladą skórą oraz piegami na twarzy i ciele. Jego właścicielki mają włosy rude lub w odcieniach jasnego blondu, oczy jasnoniebieskie lub zielone. Idealnym przykładem znanej osoby o fototypie celtyckim jest modelka Ola Rudnicka.

Fototyp północnoeuropejski cechuje się jasną karnacją, czasem z piegami. Włosy mają odcień jasnego lub ciemnego blondu, czasem są ciemnorude. Kobiety z taką cerą mają oczy zielone, niebieskie lub szare. Typ północnoeuropejski prezentuje Magdalena Cielecka.

Dobierz odpowiednią formę opalania

Mając wiedzę na temat typu swojej karnacji, możesz dopasować dla siebie odpowiednią formę opalania. Sprawdź, o czym warto pamiętać przy obu rodzajach skóry.

W przypadku karnacji typu celtyckiego opalanie jest bardzo trudne. Jej właścicielkom nie zalecamy więc łapania słońca na otwartej plaży. Jeżeli chodzi o opalanie w solarium, nie ma co do tego żadnych przeciwskazań. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z długością sesji opalania. W tym celu najlepiej skonsultować się z obsługą solarium.

Posiadaczkom karnacji typu północnoeuropejskiego również niełatwo jest uzyskać piękną opaleniznę, jednak jest to możliwe. Dobrą alternatywą do opalania na plaży, gdzie nie mamy kontroli nad mocą promieni słonecznych, jest wizyta w solarium. Krótkie (5-8 minut), ale dość częste sesje opalania (2-3 razy w tygodniu) mogą skutkować wymarzonym odcieniem brązowej skóry.

Idealnym rozwiązaniem dla osób o jasnej karnacji jest korzystanie z samoopalaczy lub opalania natryskowego.

Korzystaj z kremów przyspieszających opalanie

Nie zapomnij o wyborze odpowiedniego balsamu do opalania. Jak wspomnieliśmy wcześniej, osoby o jasnej karnacji powinny zmniejszyć czas opalania do minimum. Dlatego też kremy przyspieszające opalanie to strzał w dziesiątkę. Dzięki nim osiągniesz piękny efekt brązowej skóry w bardzo szybkim tempie i… zapobiegniesz powstaniu plam i zacieków – przyspieszacze do opalania charakteryzują się najczęściej białą masą kosmetyczną.

Polecamy balsam przyspieszający opalanie Vibe z innowacyjną formułą Rapid Tan (tzn. błyskawiczna opalenizna). Nazwa formuły mówi sama za siebie, prawda? Krótka sesja opalania z maksymalnym efektem naturalnej, ale głębokiej opalenizny – o to właśnie chodzi! Oprócz tego połączenie intensywnie nawilżających składników pozwala utrzymać skórę w dobrej kondycji, nawet po częstych sesjach opalania.

KUP TERAZ >> VIBE

Osobom o jasnej karnacji idealnie sprawdzi się też balsam przyspieszający opalanie Sunphoria. Jego ultralekka formuła wchłania się w błyskawicznie szybkim tempie… tak błyskawicznym, w jakim pojawia się też czekoladowy kolor skóry. Co więcej? Ekstrakty owocowe odżywiają skórę, a także odpowiadają za cudowny (bo kto nie lubi egzotycznych cytrusów?!) zapach po każdej sesji opalania!

KUP TERAZ >> SUNPHORIA

Jeśli masz jasną karnację, nie musisz rezygnować z opalania! Wystarczy opalać się z głową. Określ fototyp swojej skóry, dobierz odpowiednią formę opalania oraz skorzystaj z balsamu, aby osiągnąć wymarzony efekt opalenizny. Dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z solarium? 10 porad dla początkujących [KLIKNIJ TUTAJ]

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.