POKAŻ STRONĘ
opalona kobieca noga w stylowej poscieli

Jak pozbyć się zbędnego owłosienia? Zależy Ci, aby spowolnić jego odrastanie? Jeśli tak, do gustu przypadną Ci kremy z inhibitorami wzrostu włosów. Stosując je, będziesz mogła cieszyć się gładkim ciałem o wiele dłużej! Co warto wiedzieć o inhibitorach wzrostu włosów? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka najważniejszych informacji.

Czym są inhibitory wzrostu włosów?

Większość stosowanych metod depilacji wiąże się z bólem oraz jedynie tymczasowymi efektami. Dlatego stworzono kosmetyki, które zawierają substancje spowalniające i redukujące wzrost włosa. Powodują one opóźnianie odrostu włosów, a jednocześnie sprawiają, że stają się one delikatniejsze i mniej widoczne. Wśród nich można wymienić:

kosmetyki o działaniu chemicznym – często znajdują się w nich substancje, które posiadają działanie cytotoksyczne na zarodkowe komórki mieszkowe;

kosmetyki o działaniu enzymatycznym – wpływają destrukcyjnie na nowe włosy oraz same mieszki włosowe, co powoduje upośledzenie odrostu włosa;

kosmetyki o działaniu fizjologicznym – są to produkty z ekstraktami roślinnymi, które pozytywnie oddziałują na cykl wzrostu włosów mieszkowych.

Inhibitory to substancje powodujące zmniejszenie szybkości zachodzących reakcji.

Jak działają inhibitory wzrostu włosów?

Zdecydowanie najlepsze są preparaty o działaniu fizjologicznym, ponieważ nie powodują one szkodliwych skutków ubocznych na elementach składowych włosa. Do takich kosmetyków należy Onyx X-Legs Ultra Dark Tanning Bronzer – inhibitor wzrostu włosów. Swoje działanie zawdzięcza on telocapilowi. Jest to naturalna substancja roślinna, która redukuje zbędne owłosienie i skutecznie wpływa na jego jakość. Osłabia i opóźnia odrastanie włosów, co pozwala wydłużyć czas pomiędzy poszczególnymi zabiegami depilacji.

Za działanie telocapilu odpowiada flawonoid dihydromirycetyna, substancja czynna, którą pozyskuje się z liści oraz kwiatów woskownicy – rośliny rosnącej w Ameryce Północnej, Azji oraz Europie (w Polsce można ją spotkać jedynie w pasie wybrzeża bałtyckiego). Dihydromirycetyna hamuje aktywność kinazy tyrozynowej, dzięki czemu spowolniony zostaje wzrost włosów, niektóre z nich w ogóle nie mogą wyrosnąć, a inne stają się słabsze i znacznie cieńsze.

Onyx X-Legs – inhibitor wzrostu włosów i bronzer w jednym

Onyx X-Legs Ultra Dark Tanning Bronzer to kosmetyk do solarium, który spowalnia odrastanie włosów i sprawia, że stają się mniej widoczne. Bronzer przyciemnia trudne do opalania partie ciała oraz zapewnia natychmiastową, głęboką opaleniznę – jest to możliwe dzięki dużej zawartości składników takich jak DHA, karmel i erytruloza. Co więcej, działa on jak makijaż dla Twoich nóg, umiejętnie maskując piegi, żyły i inne doskonałości, a do tego pomaga poprawić kondycję skóry. W skład kosmetyku wchodzi również innowacyjny olej antycellulitowy, dzięki któremu staje się ona bardziej napięta, jak również zachowuje młody wygląd.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem