opalona kobieca noga w stylowej poscieli

Inhibitory wzrostu włosów – czym są? Jak działają?

Jak pozbyć się zbędnego owłosienia? Zależy Ci, aby spowolnić jego odrastanie? Jeśli tak, do gustu przypadną Ci kremy z inhibitorami wzrostu włosów. Stosując je, będziesz mogła cieszyć się gładkim ciałem o wiele dłużej! Co warto wiedzieć o inhibitorach wzrostu włosów? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka najważniejszych informacji.

Czym są inhibitory wzrostu włosów?

Większość stosowanych metod depilacji wiąże się z bólem oraz jedynie tymczasowymi efektami. Dlatego stworzono kosmetyki, które zawierają substancje spowalniające i redukujące wzrost włosa. Powodują one opóźnianie odrostu włosów, a jednocześnie sprawiają, że stają się one delikatniejsze i mniej widoczne. Wśród nich można wymienić:

kosmetyki o działaniu chemicznym – często znajdują się w nich substancje, które posiadają działanie cytotoksyczne na zarodkowe komórki mieszkowe;

kosmetyki o działaniu enzymatycznym – wpływają destrukcyjnie na nowe włosy oraz same mieszki włosowe, co powoduje upośledzenie odrostu włosa;

kosmetyki o działaniu fizjologicznym – są to produkty z ekstraktami roślinnymi, które pozytywnie oddziałują na cykl wzrostu włosów mieszkowych.

Inhibitory to substancje powodujące zmniejszenie szybkości zachodzących reakcji.

Jak działają inhibitory wzrostu włosów?

Zdecydowanie najlepsze są preparaty o działaniu fizjologicznym, ponieważ nie powodują one szkodliwych skutków ubocznych na elementach składowych włosa. Do takich kosmetyków należy Onyx X-Legs Ultra Dark Tanning Bronzer – inhibitor wzrostu włosów. Swoje działanie zawdzięcza on telocapilowi. Jest to naturalna substancja roślinna, która redukuje zbędne owłosienie i skutecznie wpływa na jego jakość. Osłabia i opóźnia odrastanie włosów, co pozwala wydłużyć czas pomiędzy poszczególnymi zabiegami depilacji.

Za działanie telocapilu odpowiada flawonoid dihydromirycetyna, substancja czynna, którą pozyskuje się z liści oraz kwiatów woskownicy – rośliny rosnącej w Ameryce Północnej, Azji oraz Europie (w Polsce można ją spotkać jedynie w pasie wybrzeża bałtyckiego). Dihydromirycetyna hamuje aktywność kinazy tyrozynowej, dzięki czemu spowolniony zostaje wzrost włosów, niektóre z nich w ogóle nie mogą wyrosnąć, a inne stają się słabsze i znacznie cieńsze.

Onyx X-Legs – inhibitor wzrostu włosów i bronzer w jednym

Onyx X-Legs Ultra Dark Tanning Bronzer to kosmetyk do solarium, który spowalnia odrastanie włosów i sprawia, że stają się mniej widoczne. Bronzer przyciemnia trudne do opalania partie ciała oraz zapewnia natychmiastową, głęboką opaleniznę – jest to możliwe dzięki dużej zawartości składników takich jak DHA, karmel i erytruloza. Co więcej, działa on jak makijaż dla Twoich nóg, umiejętnie maskując piegi, żyły i inne doskonałości, a do tego pomaga poprawić kondycję skóry. W skład kosmetyku wchodzi również innowacyjny olej antycellulitowy, dzięki któremu staje się ona bardziej napięta, jak również zachowuje młody wygląd.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.