Jak działa samoopalacz?

Jak działa samoopalacz?

Produkty samoopalające cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego? Są bardzo łatwe w użyciu oraz niezwykle skuteczne - zaledwie po kilku godzinach możesz cieszyć się efektem pięknej i naturalnej opalenizny. Spełnieniem marzeń jest również fakt, że cały proces zachodzi w domu - nie musisz nawet wychodzić na słońce ani odwiedzać solarium. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak działa samoopalacz? Przygotowaliśmy dla Ciebie dużą dawkę wiedzy i ciekawostek!

Czy samoopalacz jest szkodliwy?

Samoopalacz nie jest szkodliwy dla Twojej skóry! W jego składzie znaleźć można tajemniczy składnik, zwany DHA, czyli dihydroksyaceton, który po zetknięciu z naskórkiem, reaguje z zawartymi w nim białkami i aminokwasami, czego efektem jest zabarwienie zewnętrznej powierzchni skóry. Dihydroksyaceton jest łagodny i nie powinien wywoływać reakcji alergicznych.

Im większe stężenie DHA w kosmetyku, tym ciemniejszy efekt uzyskasz. Ilość DHA to również główna różnica między samoopalaczami a balsamami brązującymi - te drugie mają go zdecydowanie mniej.

Więcej o DHA…

Produkty samoopalające nie barwią skóry od razu. Dihydroksyaceton zaczyna działać dopiero po kilku godzinach, dlatego też po nałożeniu samoopalacza należy odczekać ok. 6-8 godzin zanim zmyjesz nadmiar kosmetyku pod prysznicem.

Aktywny składnik DHA jest białym proszkiem, rozpuszczającym się w wodzie. Skąd więc bierze się brązowy kolor samoopalaczy? Producenci specjalnie dodają barwnik w kolorze brązowym. Jest to ogromne ułatwienie aplikacji - dzięki temu wiesz, którą część ciała pokryłaś już kosmetykiem, a którą nie.

Co ma w składzie samoopalacz?

W niektórych produktach samoopalających znaleźć można także składniki zwane erytruloza oraz tyrozyną. Pierwszy z nich działa dopiero po ok. 2 dniach, ale za to wpływa na trwałość opalenizny. Drugi stymuluje produkcję melaniny w skórze i przyspiesza proces opalania. Z tego względu jest często wykorzystywany w przyspieszaczach oraz przyspieszaczach brązujących.

Wiele produktów samoopalających, oprócz właściwości brązujących, charakteryzuje się również wysoką zdolnością nawilżania oraz odżywiania skóry. Czym byłaby piękna opalenizna bez odpowiednio zadbanej skóry? Masło shea, aloes, olej kokosowy - to tylko niektóre składniki, które sprawiają, że samoopalacze są jeszcze bardziej atrakcyjne.

W naszej ofercie dostępna jest naturalna pianka samoopalająca Sunl’essence bogata w najwyższej jakości składniki brązujące i nawilżające. Nie wierzysz? Przetestuj na własnej skórze!

SPRAWDŹ TERAZ >> PIANKA SAMOOPALAJĄCA

Czy samoopalacz chroni przed promieniowaniem UV?

Niestety nie - pomimo pięknego efektu brązowej skóry, który często chcemy uzyskać przed wakacjami, samoopalacz nie chroni przed działaniem promieni słonecznych. Samoopalacze nie mają w składzie filtra przeciwsłonecznego. Podczas opalania na słońcu pamiętaj więc zawsze o użyciu odpowiedniego kremu.

Samoopalacz - produkt dla każdego!

Na rynku dostępnych jest wiele produktów samoopalających - w kremie, piance, mgiełce. Każdy znajdzie więc coś dla siebie. Nie dość, że uzyskasz dzięki nim naturalną opaleniznę, to jeszcze zadbasz o odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia skóry.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.