higiena w solarium, czystość w solarium

Higiena w solarium

Jak już wszyscy dobrze wiemy, higiena w solarium jest bardzo ważna, stanowi o standardzie usług, a my, w dzisiejszym artykule postaramy się podpowiedzieć, co zrobić, aby Wasze solarium pod względem higieny, było zawsze oceniane na piątkę! Nie tylko jakość urządzeń i obsługi wpływa na salon, ale przede wszystkim utrzymanie czystości i dbałość o higienę.

Właściciele czy też pracownicy dobrego i szanującego się salonu solaryjnego nie powinni dopuścić się sytuacji, w której to klienci zwracają uwagę na jakiekolwiek niedociągnięcia w kwestii czystości.

Na co warto zwrócić uwagę?

Przed wybraniem się do konkretnego salonu, klient bardzo często zapoznaje się z opiniami dotyczącymi interesującego go miejsca. Użytkownicy często piszą, co im się podobało, co chcieliby, aby zostało poprawione, czy obsługa jest pomocna i co najważniejsze, czy dba o czystość w solarium. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, stąd warto zwrócić uwagę na czystość i higienę wyposażenia. Istotne jest także zainteresowanie obsługi względem klienta, w kwestii rodzaju skóry, przebytych chorób, zakażeń, tolerancji na promieniowanie UV.

Decydując się na konkretny salon, klient musi mieć absolutną pewność, że po wizycie każdego klienta, łóżka i urządzenia są precyzyjnie dezynfekowane. Ponadto ważny jest stan techniczny sprzętu – ryzyko ewentualnej awarii lub zagrożenia musi być obligatoryjnie wyeliminowane. Dlatego obsługa powinna sprawdzać i konserwować urządzenia, dbać o sterylność wnętrza w celu uniknięcia niepożądanych efektów ubocznych korzystania z solarium.

Co jest niezbędne w wyposażeniu solarium?

Przede wszystkim płyn do dezynfekcji! W asortymencie sklepu Onyx znajdziecie płyn do dezynfekcji, który został stworzony we współpracy z liderami chemii i biologii, z myślą o wymagających użytkownikach. Jest w pełni bezpieczny do użytku na pleksi, działa na nią pielęgnująco i zapobiega osadzaniu zanieczyszczeń. Przy świetnych właściwościach myjących posiada szerokie spektrum biobójcze wobec bakterii, grzybów i wirusów. Solar Guard Mega Power to gwarancja skuteczności i bezpieczeństwa stosowania. Jest to produkt zarejestrowany w bazie produktów biobójczych z potwierdzonym działaniem bakteriobójczym oraz grzybobójczym. Nie zawiera aldehydów i fenoli, zgodny ze wszystkimi normami i dyrektywami UE. Posiada subtelny i niedrażniący zapach, a jego właściwości zapewniają idealną czystość w salonie.

Koncentrat jest dostępny w butelce o pojemności 500 ml, co pozwala na uzyskanie 20 litrów gotowego płynu do dezynfekcji. Wystarczy 25 ml płynu na 1 litr wody. Działa już od 60 sekund.

Po każdej sesji opalania rozpyl roztwór na mytej powierzchni. Po odczekaniu określonego czasu, wytrzyj powierzchnię ręcznikiem papierowym. Tak zdezynfekowane łóżko jest gotowe dla kolejnego klienta.

Sprawdź czy płyn do dezynfekcji, który stosujesz w swoim solarium… Solar Guard Mega Power gwarantuje, że na każde z tych pytań odpowiesz TAK, a co ważne, stosując go nie musisz obawiać się kontroli z Sanepidu!

  1. Jest zarejestrowany w bazie produktów biobójczych?
  2. Jest zgodny ze wszystkimi normami UE?
  3. Ma poświadczone działanie bakteriobójcze i grzybobójcze?
  4. Posiada etykietę i kartę charakterystyki zgodną z wytycznymi urzędu ds. produktów biobójczych?
  5. Nie zawiera szkodliwych aldehydów i fenoli?
  6. Jest w pełni bezpieczny?

Warto zaopatrzyć swoje solarium w tabliczki, które informują o tym, że łóżko solaryjne zostało odpowiednio zdezynfekowane. Pamiętajmy jednak, aby nie zostawiać na nich żadnych śladów, na przykład odcisków palców, bo one również mogą odstraszyć klienta. Taki mały szczegół, ale potrafi budzić wątpliwości, co do poziomu higieny w całym salonie. Takie tabliczki możecie zakupić na naszej stronie: https://www.onyxtan.pl/products/tabliczka-zdezynfekowano-plynem-solar-guard?variant=16987172077639.

Kolejną rzeczą, która wymaga dezynfekcji jest podgłówek. Po każdym kliencie warto więc wyczyścić podgłówek, a dodatkowo można zostawić na nim kawałek ręcznika papierowego, aby nie było żadnych wątpliwości, że został on świeżo i odpowiednio zdezynfekowany.

Ważnym elementem zaopatrzenia solarium są oczywiście okularki ochronne. Po każdorazowym użyciu ich przez klienta, personel powinien błyskawicznie je zdezynfekować. W niektórych salonach można kupić własny komplet okularków – to bardzo fajne rozwiązanie. 

Oprócz tych wszystkich podstawowych elementów wyposażenia solarium, należy również zwrócić uwagę na stan, a w jakim utrzymane są inne detale w solarium. Mamy tu na myśli klamki, krzesła, stoliki czy kosze na śmieci. Klienci spostrzegają niedociągnięcia w na przykład  klejących się klamkach czy uchwytach od drzwi. Ludzie bardzo często wychodzą, mając ręce tłuste i ubrudzone od kosmetyków. Krzesła i stoliki i też powinny być regularnie czyszczone z kurzu, który się na nich zbiera oraz z innych plam, które mogą pozostawić klienci, a kosze na śmieci systematycznie opróżniane. Pamiętajmy, aby zwracać na to uwagę.

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik o odpowiednim zachowaniu higieny i czystości w solarium, przypomni Wam, drodzy właściciele i pracownicy, jak ważne jest zdanie klienta. Krótko mówiąc, niektórych rzeczy po prostu nie można pominąć ani zignorować. Dla klientów, utrzymanie czystości w solarium jest bardzo ważne, głównie ze względów higienicznych, ale również ze względów bezpieczeństwa. Co więcej, przecież żaden klient nie chce położyć się na brudnym łóżku solaryjnym i dostrzec na przykład włosy czy kurz na całej podłodze. Klient oczekuje relaksującego zabiegu w uporządkowanym, przyjemnym i czystym otoczeniu. Chce się czuć komfortowo oraz wygodnie. Czystość studia opalającego odnosi się nie tylko do dobrze utrzymanego sprzętu do opalania, ale także do wszystkich powierzchni, które zbierają cząsteczki kurzu lub brudu, nawet jeśli nie są one łatwo dostępne dla klientów, takie jak wentylatory lub przełączniki. Aby utrzymać miejsce w czystości, należy wybrać środek dezynfekujący lub płyn do dezynfekcji, który został certyfikowany i akredytowany do użytku zgodnie z prawem obowiązującym w kraju lub regionie. Standardy sanitarne obejmują również dostarczanie ręczników papierowych, środków do dezynfekcji rąk oraz - jeśli klienci tego oczekują - bielizny jednorazowego użytku. W solarium powinna być również dostępna folia, jeżeli klient nie chce kłaść się bezpośrednio na łóżku, może wówczas wykorzystać takie rozwiązanie.

Podczas gdy niektóre części lub obszary solarium można czyścić codziennie, a nawet co tydzień, powierzchnie do opalania, przyciski i uchwyty należy po każdym kliencie dezynfekować odpowiednim środkiem czystości. Aby poinformować klientów, że sprzęt jest gotowy do użycia, po zakończeniu czyszczenia należy umieścić tabliczkę z komunikatem, że urządzenie zostało żwieżo zdezynfekowanie

Klient potrafi być naprawdę surowym recenzentem, jeżeli chodzi o czystość w salonie solaryjnym. Nic dziwnego, bo każdy oczekuje, że w takim miejscu powinna panować perfekcyjna czystość i sterylne warunki, które sprzyjają pełnemu relaksowi. Opinie klientów są bardzo ważne, a gdy są one złe, szczególnie w kwestii czystości, mogą dotrzeć do potencjalnego klienta, który właśnie z tego konkretnego powodu nie odwiedzi już naszego salonu.

Salon solaryjny to nie tylko urządzenia opalające, kosmetyki do opalania, przyzwoite ceny i miła obsługa, ale przede wszystkim miejsce czyste, porządne, w którym klienci mogą czuć się bezpiecznie i nie muszą martwić się o higienę. Nasza firma oferuje kompleksowe zaopatrzenie solariów we wszystko, co jest potrzebne, aby zachować czystość.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.