opalony kobiecy brzuch z nieopalonym fragmentem ciała w kształcie serca

Hebanowa opalenizna bez plam i smug - jak uzyskać równomierną opaleniznę?

Jak powinna wyglądać idealna opalenizna? Nie mówimy tu, rzecz jasna, o idealnym odcieniu skóry – to kwestia indywidualnych preferencji. Jedni dążą do skóry lekko muśniętej słońcem, inni z kolei pragną osiągnąć efekt czekoladowej opalenizny. Z jednym natomiast zgodzą się wszyscy miłośnicy opalania – idealna opalenizna to ta równomierna, bez plam i smug, wyrównująca i pogłębiająca brązowy odcień skóry.

Jak uzyskać równomierną opaleniznę?

Jedną z najważniejszych kwestii, aby uzyskać równomierną opaleniznę, jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Należy pamiętać o używaniu peelingów do ciała, dzięki którym usuniesz z powierzchni skóry martwy naskórek. Równie istotne jest utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry. Nie tylko wpłynie to na kondycję Twojej skóry, ale również na lepsze efekty opalania.

Jak nakładać kosmetyki do opalania w solarium?

Czy kiedykolwiek zwracałaś/zwracałeś uwagę na sposób aplikacji kosmetyków do opalania. Musimy przyznać, że jest to niezwykle ważne. Kosmetyki do opalania w solarium powinny być nakładane z niezwykłą starannością i dokładnością tak, aby dany produkt z równą siłą zadziałał na całej powierzchni ciała. Jeśli użyjemy dużo balsamu na jednej partii ciała, podczas gdy drugą potraktujemy mniejszą ilością kosmetyku, spowoduje to nierównomierną opaleniznę i plamy, a właśnie tego chcemy uniknąć. Szczególnie uważnie należy nakładać kosmetyki brązujące, na przykład bronzery, przyspieszacze brązujące i samoopalacze. Mają one najczęściej ciemną konsystencję, więc nierówności i smugi są widoczne niemal od razu po ich aplikacji. Zalecamy, aby produkty brązujące nakładać okrężnymi ruchami, zaczynając od stóp i kierując się powoli ku coraz wyższym partiom ciała. Należy cały czas obserwować swoje ciało i sprawdzać, czy aby na pewno żaden fragment naszego ciała nie został pominięty. Po nałożeniu produktu należy dokładnie wytrzeć dłonie ręcznikiem papierowym, aby nie pojawił się na nich ciemnobrązowy lub pomarańczowy filtr. Ze szczególną dokładnością trzeba wytrzeć wnętrze dłoni i przestrzeń między palcami – to fragmenty naszego ciała, które mają tendencję do szybkiego zabarwiania się. Po aplikacji kosmetyku należy odczekać kilka minut aż produkt się wchłonie. Dzięki temu nie zetrzemy kosmetyku z ciała ani nie ubrudzimy siebie ani ubrań.

Jakie kosmetyki do opalania w solarium wybrać?

W zależności od tego, jakie kosmetyki do opalania w solarium preferujesz – bronzery, przyspieszacze czy przyspieszacze brązujące – polecamy Ci najlepsze produkty, które gwarantują równomierną opaleniznę bez plam i smug.

TS - serum do opalania w solarium

Jeśli nie chcesz obawiać się o plamy i smugi, warto postawić na białe bronzery. Jak sama nazwa wskazuje, charakteryzują się one białym balsamem, więc nie musisz martwić się o to, że podczas aplikacji ubrudzisz siebie bądź swoje ubranie. Jednym z takich kosmetyków do opalania w solarium jest TS – wyjątkowe serum, które dzięki naturalnym składnikom brązującym, wzmacnia efekty opalania. Produkt ten jest wzbogacony silikonową emulsją, dzięki czemu pozostawia skórę jedwabiście gładką.

Grand Cru - przyspieszacz opalania

A może jesteś miłośnikiem przyspieszaczy do opalania? Grand Cru to przyspieszacz maksymalizujący efekty opalania oraz pogłębiający hebanowy odcień skóry. Tym, co go charakteryzuje, jest ultralekka oraz szybko wchłaniająca się formuła. Tutaj również nie musisz obawiać się o plamy ani smugi – biały kolor balsamu chroni przed wszelkimi nierównościami.

Black Cashmere - czarny bronzer

Przejdźmy jednak do czarnych bronzerów – czy możliwe jest osiągnięcie równomiernej opalenizny stosując czarne bronzery? Jeśli będziesz przestrzegać powyższych wskazówek dotyczących aplikacji kosmetyków do opalania w solarium, jest to jak najbardziej możliwe. Jednym z bronzerów, który gwarantuje równomierną opaleniznę jest Black Cashmere. Nadaje on ciemny odcień skóry już po pierwszej sesji opalania, jednocześnie chroniąc przed powstawaniem plam i smug.

She & He - przyspieszacze brązujące dla niej i dla niego

W związku z tym, że niedawno obchodziliśmy Dzień Chłopaków, nie możemy również zapomnieć o nich, a tak się składa, że kosmetyk do opalania, który cieszy się szczególną popularnością wśród mężczyznHe – również nie zostawia smug. To samo tyczy się Sheprzyspieszacza brązującego dla kobiet, który dodatkowo modeluje kształt sylwetki. Idealna opcja dla par, które marzą o równomiernej opaleniźnie!

Ciesz się równomiernie opaloną skórą

Równomierna opalenizna to nawet nie marzenie, a konieczność dla miłośników solarium. Pamiętaj, że bardzo dużo zależy nie tyle od samej konsystencji i koloru kosmetyków do opalania, co od Ciebie – jeśli będziesz pielęgnować swoją skórę zarówno przed, jak i po opalaniu oraz starannie aplikować kosmetyki na swoje ciało, będziesz mogła/mógł cieszyć się zachwycającym efektem pięknie opalonej skóry. Zapomnij o smugach i plamach – opalaj się świadomie z Onyx!

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.