Czego nie robić po samoopalaczu? Część 1

Czego nie robić po samoopalaczu? Część 1

Czy kiedykolwiek zrezygnowałaś ze stosowania samoopalacza w obawie przed nieestetycznymi plamami? Chyba nikt nie chciałby nabawić się smug na skórze przed ważną uroczystością czy letnią imprezą. Poradnik krok po kroku “Jak nakładać samoopalacz” znajdziesz TUTAJ. Dzisiaj z kolei chcemy przestrzec Was przed czynnościami, które mogą zrujnować Waszą opaleniznę. Co to takiego? Zostańcie z nami!

Jak uniknąć smug po samoopalaczu?

Oto 5 najważniejszych zasad, które uchronią Cię przed nieestetycznymi plamami i zaciekami na skórze.

Zainwestuj w rękawicę do aplikacji

Jeśli chcesz mieć pewność, że rozsmarujesz kosmetyk równomiernie na skórze, a powstała w ten sposób opalenizna będzie pozbawiona brzydkich zacieków, sięgnij po rękawicę do aplikacji. Dzięki temu będziesz mieć większą kontrolę nad produktem. Unikniesz też zabarwienia dłoni. Pamiętaj, aby najpierw nałożyć samoopalacz na rękawicę, a dopiero potem rozprowadzić go na skórze - nie odwrotnie!

Nie przesadź z warstwami

Nałóż jedną cienką warstwę samoopalacza, a w razie potrzeby dodaj kilka kolejnych (cienkich!) warstw. Jednak nie przesadzaj - Twoja skóra nie przyswoi zbyt wielu na raz, a produkt zacznie się “ciastkować”. Pamiętaj też, że lepiej użyć samoopalacza kilka razy bardzo cieniutką warstwą, niż nałożyć jedną bardzo grubą warstwę. Dzięki temu osiągniesz naturalniejszy i ładniejszy efekt.

Zaczekaj z ubraniami

Nie ubieraj się od razu po aplikacji samoopalacza. Musisz poczekać parę minut, aby produkt wysechł oraz wchłonął się w skórę. Potem narzuć na siebie luźne ubranie tak, aby materiał mocno nie przylegał do ciała. Jeśli ubierzesz się do razu po nałożeniu samoopalacza, powstaną nieestetyczne smugi w miejscach, gdzie materiał miał styczność ze skórą. Może to również skutkować plamami na tkaninach, które często są dość trudne do usunięcia.

Nie kąp się od razu po aplikacji

Nie bierz kąpieli od razu po nałożeniu samoopalacza. Kosmetyk potrzebuje dłuższego kontaktu ze skórą, aby Twoja opalenizna mogła powstać. Czas, jaki musi upłynąć przed kąpielą, jest najczęściej określony z tyłu opakowania każdego produktu. Warto poczekać przynajmniej od 4 do 6 godzin. Dopiero po tym czasie możesz zmyć samoopalacz ze skóry.

Nie stosuj olejków nawilżających

Przed nałożeniem samoopalacza warto nawilżyć trudno opalające się części ciała, takie jak łokcie czy kolana. Nie używaj w tym celu żadnych olejków. Spowoduje to nierównomiernie rozłożenie się produktu na skórze. Twoja opalenizna może też dużo szybciej się zetrzeć. Najlepiej będzie, jeśli użyjesz zwykłego balsamu lub kremu nawilżającego.

Jak zmyć samoopalacz?

Jeśli nie jesteś zadowolona z efektu swojej opalenizny, najłatwiejszym sposobem jest wykonanie peelingu ciała. Warto wybrać średnio- i gruboziarnisty peeling, który usunie zabarwiony naskórek. Możesz też spróbować przetrzeć skórę sokiem z cytryny.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.