Czego nie robić po samoopalaczu? Cz. 3

Czego nie robić po samoopalaczu? Cz. 3

Denerwują Cię plamy po samoopalaczu? Jeśli wciąż zastanawiasz się, jak to się dzieje, że na Twojej skórze pojawiają się nieestetyczne zacieki zamiast pięknej opalenizny, zwróć większą uwagę na sam proces aplikacji produktu i na to, co robisz od razu po niej. Uwierz, że wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby osiągnąć wymarzone efekty brązowej skóry… nie tylko latem.

Zachęcamy do zapoznania się z poprzednimi artykułami z tej serii - kliknij TUTAJ! 

5 najczęstszych błędów po aplikacji samoopalacza

Samoopalacz to kosmetyk, który gwarantuje idealną opaleniznę tylko wtedy, kiedy prawidłowo się go używa. O tym, jak nakładać produkty samoopalające, pisaliśmy TUTAJ! Dzisiaj podpowiemy Ci, czego unikać po aplikacji samoopalacza. Przed Tobą 5 najczęściej popełnianych błędów!

Depilacja po aplikacji samoopalacza

Zarówno po opalaniu natryskowym, jak i samodzielnej aplikacji samoopalacza, warto ograniczyć golenie. Nie należy bowiem podrażniać świeżo opalonej skóry. Nie polecamy również depilować się przed samą aplikacją samoopalacza. Znaczna część produktu zbierze się wtedy w miejscach usunięcia włosia. Najlepiej wykonać depilację ciała dzień przed sięgnięciem po samoopalacz.

Uwaga! Jeśli jesteś w trakcie zabiegów depilacji laserowej, zrezygnuj w tym czasie ze stosowania produktów samoopalających.

Trening na siłowni po aplikacji samoopalacza

Kolejną sprawą jest z pozoru nieszkodliwy trening na siłowni. Unikaj wysiłku fizycznego przez ok. 6-8 godzin po aplikacji, czyli do momentu aż produkt porządnie się wchłonie, zadziała na powierzchni Twojej skóry, a Ty spłuczesz jego nadmiar pod prysznicem. Nie chcesz przecież, aby w miejscu spływającego potu pojawiły się nieestetyczne zacieki, prawda?

Pływanie na basenie po aplikacji samoopalacza

Obojętnie czy masz w planach pójście na basen, czy też umówiłaś się ze znajomymi nad jezioro, poczekaj. Czas, jaki musi upłynąć przed kąpielą po aplikacji produktu, wynosi zazwyczaj od 4 do 6 godzin. Pamiętaj też, że chlorowana woda może spowodować osłabienie oczekiwanych efektów.

Relaks w saunie po aplikacji samoopalacza

Uwierz nam, że nie chcesz, aby długo wyczekiwana opalenizna po prostu spłynęła pod wpływem wysokiej temperatury. Dlatego trzymaj się z daleka od saun i miejsc, które mogą sprawić, że świeżo nałożony kosmetyk będzie “lał się strumieniami” po Twoim ciele. Wyobraź sobie, co może stać się z produktem samoopalającym po zaledwie kilku minutach wizyty w saunie. Skóra pełna brązowych zacieków to z pewnością coś, czego nie chcesz zapamiętać!

Nakładanie innych kosmetyków po aplikacji samoopalacza

Nie mieszaj samoopalacza z innymi kosmetykami. Nie nakładaj go bezpośrednio na balsam do ciała i odwrotnie. Lepiej poczekaj z nawilżaniem skóry do momentu pierwszej kąpieli po aplikacji. W przeciwnym razie na Twojej skórze pojawią się brzydkie plamy. Kiedy efekty opalenizny będą już trwałe, używaj balsamu codziennie, aby brąz utrzymał się znacznie dłużej.

Podsumowanie

Pamiętaj, że wszystkie czynniki zewnętrze, które przyspieszają proces naturalnego ścierania naskórka, mogą powodować szybszą utratę intensywności opalenizny. Po aplikacji samoopalacza należy więc zachować szczególną ostrożność - to decydujący czas, podczas którego zachodzi cały proces brązowienia skóry.

Chętnie usłyszymy Twoją historię z samoopalaczami w roli głównej. Jeśli chcesz, podziel się nią z nami w wiadomości prywatnej na Instagramie lub Facebooku. :)

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.