Czego nie robić po samoopalaczu? Cz. 2

Czego nie robić po samoopalaczu? Cz. 2

Chcemy, aby Twoje ciało wyglądało pięknie. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie drugą dawkę wiedzy na temat tego, czego nie robić i czego lepiej unikać po użyciu samoopalacza. Zostań z nami i zachwyć idealną opaleniznę o każdej porze dnia i nocy! Jeśli nie czytałaś pierwszej części tej serii, zapraszamy do lektury. Czego nie robić po samoopalaczu? Cz. 1 [KLIKNIJ TUTAJ]

5 zasad korzystania z samoopalacza

Wybierasz się na wakacje i chcesz nadać swojej skórze złocistobrązowego blasku? Jednym ze sposobów jest skorzystanie z dobrodziejstw, jakie niosą ze sobą produkty samoopalające. Aby uzyskać efekt nie z tej ziemi, warto pamiętać, jak prawidłowo nakładać samoopalacz, ale też, czego unikać, aby nie nabawić się nieestetycznych plam. Przed Tobą 5 żelaznych zasad, jakich należy przestrzegać, aby uzyskać piękną opaleniznę.

Nie spiesz się z aplikacją

Uwierz nam, że im szybciej, tym gorzej. Jeśli się spieszysz i nie masz wystarczająco dużo czasu na staranną i równomierną aplikację kosmetyku, lepiej odłóż to na później. Nakładanie samoopalacza w pośpiechu to pierwszy sygnał mówiący, że nie uzyskasz zadowalającego efektu. Nie uciekniesz od plam i zacieków, jeśli nie przyłożysz się do dokładnej aplikacji samoopalacza!

Nie nakładaj samoopalacza przypadkowymi ruchami

Samoopalacz nakładaj równomiernie na całe ciało - chcesz przecież, aby kolor Twojej skóry był ujednolicony. Zacznij od jednej partii ciała i powoli kieruj się ku następnej (najlepiej od dołu do góry). Rozprowadzaj produkt kolistymi, zdecydowanymi ruchami. Jest to najbezpieczniejszy sposób, ponieważ zmniejsza ryzyko widocznych granic nie do końca roztartego produktu.

Nie używaj peelingów po aplikacji

O ile złuszczanie martwego naskórka jest jednym z podstawowych kroków w przygotowaniu skóry do aplikacji samoopalacza, tak już po jego zastosowaniu trzymaj się z dala od wszelkiego rodzaju peelingów, szczególnie tych gruboziarnistych. W przeciwnym razie cała Twoja praca w uzyskaniu idealnie brązowej skóry pójdzie na marne - peeling po prostu zedrze świeżo powstałą opaleniznę.

Polecamy stosowanie peelingów tylko w przypadku, kiedy chcesz specjalnie pozbyć się opalenizny lub niechcianych plam po samoopalaczu. Wtedy im szybciej skorzystasz z tego typu kosmetyku, tym lepiej.

Nie zapominaj o nawilżaniu swojej skóry (ale nie rób tego od razu po aplikacji)

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja opalenizna zachwyciła wszystkich plażowiczów i utrzymała się znacznie dłużej niż zwykle, pamiętaj o stosowaniu kosmetyków nawilżających. Nie używaj ich od razu po aplikacji samoopalacza, daj mu spokojnie wchłonąć i zadziałać na powierzchni skóry. Natomiast już po uzyskaniu zadowalającego efektu oraz wzięciu prysznica, sięgnij po balsam nawilżający i stosuj go codziennie. Regularne nawilżanie skóry to podstawa, aby Twoja opalenizna nie straciła swojego słonecznego blasku.

Nie opalaj się na słońcu bez ochrony SPF

Po aplikacji samoopalacza możesz spokojnie opalać się na słońcu czy korzystać z usług solarium. Pamiętaj jednak, że sam fakt, że Twoja skóra jest brązowa nie chroni Cię przed negatywnymi skutkami promieniowania UV. Jeśli zdecydujesz się na sesję opalania, pamiętaj o użyciu odpowiednich kosmetyków. W przypadku opalania na słońcu, skorzystaj z balsamów z filtrem SPF, natomiast jeśli chodzi o solarium - sięgnij po profesjonalne balsamy do opalania, przyspieszacze bądź przyspieszacze brązujące.

 

Jak wybrać najlepszy samoopalacz?

Twój wybór powinien paść na kosmetyk o najwygodniejszej dla Ciebie konsystencji - na rynku dostępnych jest wiele produktów samoopalających, zaczynając od pianek brązujących, a kończąc na mgiełkach do ciała. Istotny jest również kolor masy kosmetycznej - porównaj go do swojego naturalnego odcienia skóry i wybierz o ton lub dwa tony ciemniejszy, w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Dobierz odpowiedni odcień swojej pianki samoopalającej Sunl'essence[KLIKNIJ TUTAJ]

Pamiętaj jednak, że bez względu na to, jaki kosmetyk wybierzesz, kluczem do sukcesu jest równomierna aplikacja oraz trzymanie się żelaznych zasad już po nałożeniu samoopalacza.

 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.