kobieta opala się na solarium

Bezpieczne opalanie w solarium – czy kosmetyki do opalania są szkodliwe?

Czy produkty do opalania są bezpieczne? 

Opalanie w solarium daje piękną opaleniznę o każdej porze roku. Dzięki zaawansowanym technologiom możemy czuć się, jakbyśmy dopiero co wrócili z długiej wycieczki w słonecznym regionie świata. W ten sposób poprawimy nie tylko nasz wygląd, ale i nasze samopoczucie. Jednak jak szybko uzyskać hebanową opaleniznę? 

Aby przyspieszyć proces opalania i zintensyfikować jego efekty, należy sięgnąć po profesjonalne produkty do opalania. Z reguły zawierają one składniki, takie jak DHA, tyrozyna czy erytruloza. Brzmi strasznie – jednak czy takie jest w rzeczywistości? 

Czy produkty do opalania są szkodliwe? 

Do opalania w solarium wykorzystuje się profesjonalne kosmetyki do opalania, takie jak na przykład bronzeryprzyspieszacze czy kosmetyki z efektem tingle. Dzięki nim uzyskamy głęboki efekt hebanowej opalenizny znacznie szybciej. Zawierają one złożone substancje chemiczne, które występują naturalnie. Z tego powodu produkty do opalania nie są szkodliwe.

DHA – czym jest? 

DHA jest to nic innego jak dihydroaceton. DHA to składnik, który reaguje z aminokwasami w warstwie rogowej naskórka. Reakcja ta polega na wieloetapowym oddziaływaniu DHA z aminokwasami, przez co powstają brązowe związki chemiczne.

Bronzer – czy jest bezpieczny 

Bronzery zabarwiają skórę tworząc hebanową opaleniznę. Sprawiają, że ciało ma zdrowy wygląd i jest ładnie i równomiernie opalone. Posiadają w swoim składzie przede wszystkim DHA i erytrulozę.

Czym jest tingle i czy jest bezpieczny? 

Kosmetyki z efektem tingle przeznaczone są dla osób, które często korzystają z solarium. Idealnie sprawdzą się dla wymagających i zaawansowanych klientów. Produkty te intensywnie rozgrzewają skórę i rozszerzają naczynia krwionośne. Nie zaleca się stosować ich na twarz oraz wrażliwe części ciała.

Przyspieszacz do opalania – czy jest bezpieczny? 

Jeszcze innym pytaniem, jakie możemy sobie zadać, jest to, czy przyspieszacze do opalania są bezpieczne? Przyspieszacze do opalania zawierają aktywne związki, takie jak m.in. tyrozyna i jej pochodne. Wpływają one na produkcję melaniny, czego efektem jest szybsze przyciemnienie skóry bez potrzeby wybierania długich sesji opalania w solarium. Wystarczy jedynie kilka minut, aby cieszyć się brązową opalenizną. Przyspieszacze do opalania są w 100% bezpieczne

Jakie kosmetyki do opalania w solarium wybrać? 

W naszym sklepie znajdziecie całą gamę produktów, które zawierają naturalne składniki. Kosmetyki, które szczególnie polecamy to: 

X-Legs - ultra ciemny bronzer do nóg, który zawiera inhibitory wzrostu włosów, dzięki którym nogi na długo będą pięknie brązowe oraz gładkie;

Magnifique - przyspieszacz brązujący, który utrwala opaleniznę. Sprawia, że skóra jest miękka i odświeżona;

Magma - potrójny bronzer do opalania z efektem tingle dla zaawansowanych, zapewni  skórze natychmiastową, długotrwałą i głęboką opaleniznę.

Hebanowa opalenizna będzie z nami na dłużej, jeżeli dobrze przygotujemy się do opalania w solarium. Kosmetyki, które stosujemy, zawierają w sobie wiele naturalnych składników. Dzięki temu nie ma obawy przed stosowaniem balsamów do opalania w solarium.

[Zobacz również: Poradnik dla początkujących - jak się przygotować do opalania]

Powrót do bloga

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.