Łóżko solarium w środku - czy solarium stojące jest lepsze od leżącego?

5 różnic między solarium stojącym i leżącym

Planujesz pójść na solarium? Jeśli tak, musisz podjąć decyzję, na którym łóżku chcesz się opalać. Czy łóżko stojące jest lepsze od leżącego? Dowiedz się więcej!

Stojące czy leżące łóżko solaryjne?

Intensywność promieni UV

O ile leżące łóżka solaryjne wyposażone są zwykle w żarówki o mocy 100-120 W, o tyle te stojące – w żarówki o mocy 160 W. Oznacza to, że szybciej opalisz się korzystając z łóżek stojących. Jeżeli zależy Ci na błyskawicznym efekcie, warto zdecydować się właśnie na nie.

Równomierność opalenizny

Różnic między łóżkiem leżącym a stojącym można doszukiwać się również w efekcie uzyskanej opalenizny. Jeśli wiesz, jak odpowiednio ułożyć ciało, aby Twoja opalenizna była równomierna, możesz śmiało zdecydować się na łóżko leżące. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie zdarzyło Ci się korzystać z solarium, wybierz łóżko stojące. Dzięki temu zyskasz pewność, że efekt będzie jednolity.

Czas sesji opalania

Pamiętaj, aby dostosować czas sesji opalania do mocy żarówek. W łóżkach leżących żarówki mają mniejszą moc, dlatego też trzeba opalać się w nich dłużej. W stojących kabinach promieniowanie UV jest większe, dzięki czemu możesz przebywać w nich nieco krócej.

Opalanie twarzy

Leżące łóżka solaryjne posiadają specjalne urządzenia, dzięki którym lepiej opalisz twarz. Pionowe modele ich nie mają. Jeżeli wolisz korzystać z łóżek leżących, a nie zależy Ci na opalaniu twarzy, warto sprawdzić, czy takie lampy można wyłączyć – w wielu przypadkach jest to możliwe.

Komfort

Kwestia komfortu zależy od osobistych preferencji. W kabinach stojących należy unieść ręce do góry, aby powstały efekt opalenizny był jednolity. Inaczej wygląda to w przypadku łóżek leżących, gdzie wystarczy się położyć. Należy jednak pamiętać, że wtedy opalenizna może nie być już aż tak równomierna.

Co do opalania?

Niezależnie od tego, jakie łóżko wybierzesz, używaj odpowiednich balsamów do opalania. Uzyskasz dzięki nim nie tylko zachwycający efekt muśniętej słońcem skóry, ale też zapewnisz jej optymalny pozom nawilżenia. Jaki balsam do opalania wybrać?

Mystery - przyspieszacz opalania dla szybszej i trwalszej opalenizny. To nie tylko gwarancja idealnego brązu, ale także jędrnej skóry dzięki aktywatorom syntezy kolagenu. Ten krem do opalania zawiera składniki z głębi mórz (Rockweed, Nori i Wakame), które przywracają nawilżenie oraz posiadają działanie energetyzujące.

KUP TERAZ >> MYSTERY

Mega Bronzer - bronzer do opalania, który dzięki podwójnej zawartości składników brązujących zapewnia skórze spektakularny wygląd. Biała masa kosmetyczna balsamu gwarantuje równomierny efekt opalenizny bez żadnych nieestetycznych plam i smug. Co więcej, bronzer bogaty jest w witaminę E oraz ekstrakty z owoców, które zachowują odpowiedni poziom nawilżenia skóry oraz dbają o jej młody wygląd.

KUP TERAZ >> MEGA BRONZER

Anti-Aging - przyspieszacz brązujący do twarzy, dzięki któremu opalenizna pojawia się szybciej, a Ty nie musisz narażać skóry na zbyt długą ekspozycję na promieniowanie UV. W jego składzie znajduje się ekstrakt z czarnej róży, który w połączeniu z witaminą E sprawia, że skóra jest gładka i odżywiona.

KUP TERAZ >> ANTI-AGING

Toscana - przyspieszacz brązujący z formułą odżywczych olejów. To gwarancja głębokiej opalenizny w błyskawicznie szybkim tempie. Ten balsam do opalania zawiera kompleks Mystic Oil (olej ze słodkich migdałów, awokado, arganowy, makadamia i oliwkowy), który dba o idealny wygląd skóry.

KUP TERAZ >> TOSCANA

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.