kobieta opala się na solarium - jak przygotować się do opalania na solarium?

10 porad, jak przygotować się do opalania na solarium

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z opalaniem na solarium, warto wiedzieć kilka podstawowych rzeczy, aby opalanie przyniosło Ci jak najwięcej korzyści. Jak przygotować się do opalania na solarium? Co do opalania w solarium wybrać? Jak stosować balsam do opalania? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Solarium – poradnik dla początkujących

Solarium - jak zacząć?

Najważniejszą kwestią jest odpowiednie przygotowanie skóry do sesji opalania. Pamiętaj o tym, aby dzień przed wizytą w solarium wykonać peeling całego ciała. Dzięki temu pozbędziesz się martwego naskórka, a Twoja opalenizna utrzyma się znacznie dłużej. Przed sesją opalania warto poddać się również depilacji ciała.

Nie zapomnij wykonać demakijażu twarzy. Pozostawienie resztek makijażu na twarzy skutkuje nie tylko nierównomierną opalenizną (zwłaszcza gdy podkład zawiera filtr SPF), ale może także doprowadzić do powstania przebarwień. 

Jakie łóżko solaryjne wybrać?

Leżące czy stojące łóżko solaryjne? Jeśli to Twoja pierwsza wizyta w solarium, lepiej opalać się na łóżku stojącym. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że efekt opalenizny będzie jednolity. Jeśli nie wiesz, jak korzystać z łóżka solaryjnego, poproś o pomoc obsługę solarium.

Ile minut i jak często można opalać się w solarium?

Dobierz odpowiedni czas sesji opalania. Pamiętaj, że więcej wcale nie oznacza lepiej. Dlatego polecamy zacząć od krótkich sesji opalania i stopniowo je wydłużać w miarę nabierania doświadczenia. Pierwszy seans opalania w solarium powinien trwać od 5 do 8 minut. Na kolejną sesję opalania musisz poczekać co najmniej 48 godzin.

Co do opalania?

Nie używaj olejków ani innych kosmetyków, które nie są przeznaczone do opalania w solarium, ponieważ mogą podrażnić skórę i uszkodzić łóżko solaryjne. Aby osiągnąć wymarzony efekt hebanowej opalenizny wybierz profesjonalne kosmetyki do opalania w solarium – przyspieszacze, przyspieszacze brązujące, bronzery lub tingle do opalania.

Jaki kosmetyk do opalania wybrać?

Zawsze dobieraj odpowiedni kosmetyk do rodzaju swojej karnacji, stopnia zaawansowania opalenizny i efektu, jaki chcesz uzyskać. Dla osób początkujących polecamy ekstremalnie nawilżający przyspieszacz do opalania lub podwójny biały bronzer pogłębiający intensywność opalenizny jeszcze przez kilka godzin po sesji opalania.

Kiedy aplikować balsam do opalania?

Kosmetyk do opalania aplikuje się przed samą sesją opalania. Rozprowadź go równomiernie na całej powierzchni ciała, pozostaw do wyschnięcia i ciesz się sesją opalania.

Czy mogę wziąć prysznic po sesji opalania?

Weź prysznic dopiero po kilku godzinach od sesji opalania. Zalecamy po opalaniu w solarium zrezygnować z gorących kąpieli i przestawić się na chłodne, orzeźwiające prysznice.

Jak przedłużyć trwałość opalenizny?

Po opalaniu regularnie nawilżaj skórę. Pielęgnacja po opalaniu jest równie ważna, co pielęgnacja przed sesją opalania. Pamiętaj o tym, jeśli chcesz, aby efekt brązowej skóry utrzymał się jeszcze długo po wizycie w solarium. Polecamy niezawodny balsam po opalaniu w solarium, który powstał właśnie z myślą o dbaniu o skórę po sesji opalania.

Solarium - co i jak?

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możesz zapytać o radę obsługę solarium. Jeśli nie wiesz, jakie łóżko solaryjne wybrać, ile powinna trwać pierwsza sesja opalania lub jaki kosmetyki do opalania wybrać, poproś o pomoc personel.

Rozpocznij przygodę z solarium i nie zapomnij o profesjonalnych kosmetykach do opalania Onyx, które zadbają o odpowiedni komfort Twojej skóry i niezapomniane wrażenia podczas Twojej pierwszej (i każdej kolejnej) sesji opalania.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.