Fakt czy mit

Mity i fakty o opalaniu w solarium

Masz obawy związane z korzystaniem z solarium? Wokół opalania w solarium narosło wiele mitów, dlatego chcemy obalić najpopularniejsze z nich.

MIT: Opalanie „na sucho” przyspieszy uzyskanie opalenizny.

FAKT: Specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do solarium powinny Ci towarzyszyć podczas każdej sesji opalania. Dzięki nim nie tylko szybciej się opalisz i pogłębisz efekt opalenizny, ale także poprawisz kondycję skóry i jej nawilżenie. Ponadto kosmetyki mogą mieć dodatkowe działanie, np. mogą wspomagać walkę z cellulitem, neutralizować wolne rodniki lub spowalniać starzenie się skóry.

fakt czy mit

MIT: Do opalania w solarium można używać tych samych kosmetyków co do opalania na słońcu.

FAKT: W solarium nie można stosować oliwek i kosmetyków z filtrem przeciwsłonecznym (SPF), ponieważ to produkty nietestowane w warunkach solaryjnych. Użycie filtrów przeciwsłonecznych w solarium utrudni powstanie opalenizny, więc jeśli zależy Ci na uzyskaniu ciemniejszego odcienia skóry, powinnaś/eś zrezygnować z użycia filtra w solarium. Oprócz tego kosmetyki nieprzeznaczone do solarium mogą zniszczyć lub uszkodzić płyty akrylowe w kabinie solaryjnej. Do opalania w solarium używaj preparatów wyłącznie do tego przeznaczonych!

MIT: Im dłuższe sesje opalania, tym lepiej.

FAKT: Odpowiedni dobór czasu opalania to podstawa bezpiecznego korzystania z solarium. Czas opalania należy dobierać indywidualnie do karnacji i kondycji skóry. Jeśli rzadko gościsz w solarium lub masz jasną karnację, wybierz krótszy seans opalania. Jeśli często korzystasz z solarium i masz ciemną karnację możesz zdecydować się na dłuższy seans. Pamiętaj, że zawsze lepiej zdecydować się na krótsze sesje opalania niż jedną długą sesję, która może spowodować podrażnienia i poparzenie skóry. Nawet w przypadku krótszej sesji opalania należy zachować odpowiedni odstęp między nimi, czyli co najmniej 48 godzin.

MIT: Opalanie w solarium pomaga w leczeniu trądziku.

FAKT: Delikatna opalenizna może chwilowo poprawić wygląd skóry, ale regularne opalanie w solarium nie służy cerze trądzikowej. Należy pamiętać, że stosując leki na leczenie trądziku, często trzeba zrezygnować z solarium, ponieważ może to przyczynić się do powstania reakcji alergicznej.

MIT: Opalanie w solarium znacznie przyspiesza starzenie się skóry.

FAKT: Odpowiednia długość czasu opalania i stosowanie specjalnych kosmetyków solaryjnych zabezpieczają skórę przed wysuszeniem i podrażnieniem. Tak więc rozsądne i bezpieczne opalanie nie grozi szybszym starzeniem się skóry.

#solarium #ciekawostki #opalanie #solarium

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.