Hebanowa opalenizna - jak utrzymać opaleniznę?

Jak długo utrzymuje się opalenizna?

Piękny, złocistobrązowy kolor skóry to marzenie wielu z nas. Ciało wygląda wtedy nie tylko niezwykle apetycznie, ale również smukło i bardzo zdrowo. Jak długo opalenizna utrzymuje się na skórze? I jak sprawić, aby towarzyszyła nam jeszcze dłużej? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Opalenizna – jak długo się utrzymuje?

To, jak długo utrzymuje się opalenizna, jest kwestią indywidualną – zdarza się, że niektórzy mogą cieszyć się brązowym kolorem skóry od wiosny aż do później jesieni. W większości przypadków utrzymuje się jednak o wiele krócej. Zależy to od rodzaju naszej karnacji, właściwości skóry, pielęgnacji ciała, a także od sposobu, w jaki ją uzyskaliśmy. Jeżeli jest ona efektem: 

  • słońca– znika zwykle po czterech lub pięciu tygodniach, sporo zależy od karnacji oraz samej pielęgnacji;
  • samoopalacza– znika najczęściej po kilku dniach, a dłużej utrzymuje się wtedy, gdy pielęgnujemy ją odpowiednimi balsamami, wówczas może utrzymać się ponad tydzień;
  • solarium– w przypadku odbywania regularnych, cotygodniowych seansów, opalenizna powinna utrzymywać się przez miesiąc od ostatniej wizyty w salonie;
  • opalania natryskowego– utrzymuje się przez około dwa tygodnie od natrysku, jeżeli jednak ponawiamy zabieg w międzyczasie, pozostanie ona z nami dłużej.
Opalona kobieta - jak utrzymać opaleniznę?

 

W jaki sposób utrwalić opaleniznę?

Chcesz, aby Twoja opalenizna utrzymała się przez cały rok? Jak się okazuje, jest to możliwe. Aby osiągnąć wymarzony efekt czekoladowej skóry albo utrzymać dłużej wakacyjny look, pomogą Ci w tym regularne sesje opalania w solarium oraz stosowanie odpowiednich balsamów.

Przede wszystkim należy postawić na balsamy do codziennej pielęgnacji ciała – im skóra jest lepiej nawilżona, tym opalenizna dłużej się utrzyma.

Jeśli zwykłe balsamy to dla Ciebie za mało i oczekujesz od kosmetyku czegoś więcej, sięgnij po La Playa Tan & Glow, czyli rozświetlający balsam do ciała ze składnikami wspomagającymi pigmentację skóry. Dzięki błyszczącym drobinom oraz kompleksowi Bronz’Alg®, balsam podkreśli efekt opalenizny oraz przedłuży jej trwałość. Strzał w dziesiątkę? Oczywiście – przecież właśnie o to nam chodzi!

KUP TUTAJ >> LA PLAYA TAN & GLOW

Jeśli jednak chodzi o opalanie w solarium, wybierz kosmetyk, który przyspieszy powstawanie opalenizny oraz przedłuży jej trwałość. Warto wziąć pod uwagę przyspieszacze brązujące. Więcej o tym rodzaju balsamów do opalania przeczytasz TUTAJ >> Przyspieszacz czy bronzer?

Luksusowy balsam przyspieszający opalanie w solarium z właściwościami silnie brązującymi to recepta na szybki i jakże długotrwały efekt ciemnobrązowej skóry. Oprócz tego specjalny kompleks Push-Up z ekstraktami z kawy i yerba mate ujędrnia skórę oraz zapewnia jej młodzieńczy wygląd.

KUP TUTAJ >> MAGNIFIQUE

A może chcesz dłużej utrzymać opaleniznę na nogach? Nie rezygnuj z krótkich spódniczek nawet po zakończeniu wakacji. Nasz przyspieszacz brązujący powstał właśnie z myślą o takich sytuacjach. Dzięki kompleksowi intensywnych bronzerów, balsam działa niczym make-up ciała, pokrywając wszystkie niedoskonałości oraz przyciemniając skórę nawet o kilka odcieni.

KUP TERAZ >> X-LEGS

Opalona kobieta - opalenizna jak długo się utrzymuje?

 

Jak utrzymać opaleniznę? (Nie)oczywiste sposoby

Oprócz pielęgnacji ciała od zewnątrz, ważny jest również zdrowy tryb życia. Nie wyobrażacie sobie nawet, jak picie wody pozytywnie wpływa na wygląd naszego ciała! Pamiętaj więc, aby pić wystarczające ilości płynów (co najmniej 2 litry dziennie). Twoja cera będzie wyglądać dużo zdrowiej, przez co również opalenizna utrzyma się znacznie dłużej.

Powrót do bloga

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.