Do solarium czy na słońce

Odpowiednie kosmetyki do opalania w solarium

Długotrwała i piękna opalenizna przede wszystkim zależy od odpowiedniego przygotowania skóry przed opalaniem oraz pielęgnacji po opalaniu. Jak prawidłowo zadbać o skórę w trakcie opalania? Jakich kosmetyków używać w tym celu? Jeśli chcemy uzyskać wymarzoną opaleniznę, warto znać odpowiedzi na te pytania.

Do solarium czy na słońce

Profesjonalne kosmetyki solaryjne

Profesjonalne kosmetyki do opalania zawierają liczne składniki aktywne, ekstrakty roślinne oraz specjalnie dobrane oleje, aby:

  • zagwarantować odpowiednią pielęgnację skóry
  • przyspieszyć proces powstania opalenizny
  • pogłębić odcień oraz wydłużyć trwałość opalenizny
  • chronić skórę przed oznakami starzenia
  • zredukować nieprzyjemny zapach po opalaniu

Większość kosmetyków posiada również dodatkowe właściwości np. przeciwstarzeniowe, ujędrniające, antycellulitowe, chroniące kolor tatuażu, silnie nawilżające, aby zapewnić optymalną pielęgnację każdego typu cery.

Profesjonalne kosmetyki marki Onyx zawierają w swojej ofercie różnorodne produkty, które spełnią wymogi każdego klienta w zależności od rodzaju i stanu skóry.

Stanowcze NIE dla kosmetyków plażowych, olejków i maseł

Opalanie w solarium zdecydowanie różni się od opalania na plaży, ponieważ zachodzi ono w warunkach kontrolowanych, czego nie można przypisać kąpielom słonecznym na plaży. Z tego względu balsamy przeznaczone do solarium diametralnie różnią się od kosmetyków plażowych. Kosmetyki plażowe muszą w swym składzie zawierać filtry (SPF), które chronią skórę przed niekontrolowaną ilością promieniowania słonecznego. W solarium produkty te opóźniają, a wręcz uniemożliwiają powstanie opalenizny. Stosowanie kosmetyków z filtrem przeciwsłonecznym w solarium można porównać do wejścia pod prysznic z parasolem – mija się to z celem, ponieważ kosmetyki solaryjne i do opalania na słońcu pełnią zupełnie inne funkcje. Balsamy solaryjne przyspieszają opalanie, a plażowe spowalniają ten proces. Ponadto produkty solaryjne łatwo się wchłaniają w przeciwieństwie do preparatów z filtrem, które pozostawiają na skórze film, który chroni przed promieniowaniem.

Stosowanie w solarium olejów i maseł nie należy do najlepszych pomysłów, ponieważ niektóre z nich (np. masło Shea) również zawierają naturalne filtry, które zaburzają proces opalania, co znacznie opóźnia proces powstania trwałej opalenizny. Z kolei większość olejków przyspieszających opalanie jest na bazie parafiny, która może nie być kompatybilna z niektórymi typami skóry ze względu na trudną wchłanialność oraz pozostawienie tłustego filmu na skórze.

Używanie preparatów nieprzeznaczonych do solarium nie da upragnionych efektów. Ponadto może uszkodzić łóżko solaryjne, a także opóźnić lub uniemożliwić prawidłowe opalanie w solarium. Dlatego do opalania w solarium należy stosować kosmetyki wyłącznie do tego przeznaczone.

#kosmetyki #solarium #opalanie

Powrót do bloga

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.