Poradnik opalania

FAQ / PORADNIK:

  1. Po co balsam do solarium?

Balsamy do opalania w solarium przygotowują skórę do procesu opalania, przyspieszają uzyskanie pięknej opalenizny, pogłębiają jej efekt i pomagają skórze łatwiej przyswajać promienie UV. Poza tym, co ważne, intensywnie nawilżają całe ciało, dostarczają skórze cennych składników odżywczych, uelastyczniają ją, a także chronią przed oznakami starzenia, a wszystko po to, aby zachować zdrową, młodo wyglądającą i szczęśliwą skórę. Kosmetyki mogą być dostosowane do trudno opalających się części ciała, jak np. nogi, by z pomocą efektu tingle lub zaawansowanych bronzerów osiągnąć efekt ciemnej i idealnej opalenizny, nawet jeśli dotychczas było to bardzo trudne. Każdy z naszych balsamów posiada bardzo przyjemny zapach, by opalanie w solarium było prawdziwie rozkosznym rytuałem.

  1. Jak wybrać odpowiedni balsam?

Aby wybrać odpowiedni balsam do opalania w solarium, należy najpierw określić swój fototyp skóry. U ludzi można wyróżnić aż sześć fototypów skóry, w zależności od reakcji skóry na promieniowanie ultrafioletowe. Osobom o jaśniejszej karnacji dobrze sprawdzą się white bronzery lub przyspieszacze. Dla tych, którzy naturalnie opalają się na dość ciemny kolor opalenizny i chcą ją wzmocnić bez używania kosmetyków z efektem tingle, polecamy przyspieszacze brązujące. Dla osób o wyższym ototypie skóry na pewno sprawdzą się kosmetyki z efektem tingle pod warunkiem, że osoby te nie mają ani wrażliwej, ani naczynkowej cery.

Jeżeli marzycie o złocistej opaleniźnie, polecamy nasze przyspieszacze, dzięki którym możecie osiągnąć taki efekt opalenizny w niewiarygodnie krótkim czasie. A może pragniecie intensywnego brązowienia? Wówczas wybierzcie nasze bronzery, których zadaniem jest pogłębianie opalenizny i nadawanie jej naturalnie pięknego, brązowego odcienia. Przy wyborze odpowiedniego balsamu pomyślcie, czego tak naprawdę potrzebuje Wasza skóra. Nawilżenia, ujędrnienia, a może ochrony Waszego ukochanego tatuażu? Dobierzcie kosmetyk na podstawie jego właściwości pielęgnacyjnych. Jeżeli natomiast macie sprawdzoną, ulubioną kategorię produktów, może warto pokierować się zapachem balsamów? Opalanie ma sprawiać przyjemność i poprawić Wasz nastrój, a z naszymi kosmetykami dostajecie taką gwarancję!

  1. Jak się opalać w solarium?

Przede wszystkim korzystajcie tylko ze sprawdzonych i dobrych solariów, w których sprzęty i urządzenia nie budzą żadnych wątpliwości. Przed wejściem do łóżka solaryjnego, upewnijcie się, że zostało ono zdezynfekowane po poprzednim użytkowniku. Przed opalaniem koniecznie użyjcie balsamu przeznaczonego do opalania w solarium, który pomoże w zachowaniu zdrowej i młodo wyglądającej skóry. Obowiązkowo używajcie okularów ochronnych, które powinny być ogólnodostępne w solarium.

  1. Jak uzyskać ciemną opaleniznę?

Na pewno przed każdym opalaniem w solarium, zastanawiacie się, jak uzyskać piękną i perfekcyjną opaleniznę. Aby uzyskać taką opaleniznę, a w dodatku trwałą i równomierną, należy opalać się stopniowo, etapami i z zachowaniem odpowiednich zasad ochrony i pielęgnacji skóry.

Nie u każdego proces opalania przebiega tak samo. U osób z najjaśniejszą arnacją uzyskanie ciemnej opalenizny jest w zasadzie niemożliwe, ale oczywiście można stosować kosmetyki do opalania w solarium, dzięki którym uda się osiągnąć efekt skóry muśniętej słońcem. Dzięki 1–2 sesjom w tygodniu Wasza opalenizna na pewno pozostanie w złotym odcieniu i będziecie mogli dłużej cieszyć się piękną skórą. Alternatywą dla takich osób jest opalanie natryskowe, ponieważ dzięki opalaniu natryskowemu mamy możliwość uzyskania ciemnej opalenizny bez wystawiania ciała na promienie słoneczne czy promienie UV.

Perfekcyjna opalenizna w kilku krokach? To możliwe!

- poproś obsługę, aby doradziła Ci dobór urządzenia

- pamiętaj, że lepsze są krótsze seanse niż jeden dłuższy

- nie przesadzaj z czasem opalania, nie wymuszaj opalenizny

- daj skórze odpocząć między seansami około 48 h

- dbaj o odpowiednie nawilżenie skóry, zarówno od środka (pij dużo wody), jak i od zewnątrz (balsamuj się przed i po opalaniu)

- używaj balsamu, który poza wzmocnieniem opalenizny, zadba o kondycję Twojej skóry

  1. Jak aplikować balsam?

Balsam należy równomiernie nałożyć na skórę tuż przed opalaniem. Po jego rozprowadzeniu dokładnie wytrzyjcie dłonie dostępnymi w solarium ręcznikami papierowymi lub chusteczkami, aby balsam nie pozostawił żadnych śladów. Aby ułatwić absorbcję balsamu przed opalaniem w solarium warto wykonać peeling, który usunie martwy naskórek i pomoże wydłużyć trwałość opalenizny.