Jak uzyskać ciemną opaleniznę?
Często zastanawiamy się, jak szybko się opalić? Każdy z nas opala się po to, by uzyskać piękną, równomierną i ciemną opaleniznę. Co zrobić, by ją uzyskać? Spieszymy z odpowiedzią!
Przede wszystkim należy przestrzegać wszystkich zasad zdrowego i rozważnego opalania, o których piszemy TUTAJ. Stosowanie się wszystkich reguł na pewno pomoże nam w osiągnięciu celu pięknej opalenizny.
W dalszej kolejności musimy pamiętać o tym, że nie u każdej osoby zarówno opalanie w solarium, jak i opalanie na słońcu przebiega w taki sam sposób. Jedna osoba może wyjść z kabiny po 5 minutach i być dużo bardziej opalona, niż druga, która używała tego samego kosmetyku i spędziła tam taki sam czas. Nie u każdego proces opalania przebiega tak samo (o typach skóry i ich podatności na opalanie piszemy TUTAJ). U osób z najjaśniejszą karnacją uzyskanie ciemnej opalenizny jest w zasadzie niemożliwe, ale można oczywiście stosować kosmetyki do opalania, dzięki którym uda się osiągnąć efekt skóry muśniętej słońcem. Dzięki 1–2 sesjom w tygodniu opalenizna na pewno pozostanie w złotym odcieniu i będziecie mogli dłużej cieszyć się piękną skórą. Alternatywą dla takich osób jest opalanie natryskowe, ponieważ dzięki temu zabiegowi mamy możliwość uzyskania ciemnej opalenizny bez wystawiania ciała na promienie słoneczne czy promienie UV.
Jednak jak się opalić, mając ciemniejszą karnację? Tutaj już sprawa jest nieco łatwiejsza. Od wielu lat poszukujemy coraz to bardziej zaawansowanych rozwiązań, które pomagają w uzyskaniu efektu ciemnej, naturalnej i równomiernej opalenizny, przy jednoczesnej trosce o kondycję skóry. Nasz sprawdzony sposób na opaleniznę, to m.in. kosmetyki do opalania w solarium, które zawierają składniki przyspieszające opalanie oraz pogłębiające uzyskany efekt.
Jak to działa? Przyspieszacze do opalania sprawiają, że stymulowana jest produkcja melaniny, czyli barwnika odpowiedzialnego za ciemniejszy kolor skóry - innymi słowy, tempo opalania jest szybsze, a efekty zauważalne po krótszym czasie.
Drugim rodzajem wzmocnienia opalenizny są bronzery. Tutaj mamy do czynienia z komponentami, które reagują z aminokwasami w naskórku, przez co na powierzchni skóry tworzy się coś, co możemy określić jako drugą warstwę opalenizny, gdyż jednocześnie w głębszych warstwach skóry zachodzi "standardowy" proces opalania. Dawniej znanych było tylko kilka substancji, które mogły przyczynić się do zintensyfikowania opalenizny podczas korzystania z solarium. Obecnie korzystamy z kilkunastu aktywatorów i kompleksów, za sprawą których opalanie przynosi jeszcze lepsze efekty; część z nich opisaliśmy TUTAJ a dodatkowo informacje o składnikach do zadań specjalnych znajdziecie w każdym opisie naszych balsamów do opalania.