Nie zwlekaj i zacznij przygotowania do Sylwestra już dziś!

Nie zwlekaj i zacznij przygotowania do Sylwestra już dziś!

Przerwa świąteczno-noworoczna to czas, kiedy w solariach pojawia się więcej klientów niż zwykle w okresie jesienno-zimowym. Przychodzą, bo chcą szybko uzyskać opaleniznę przed imprezami/spotkaniami. Co ważniejsze, zarówno pora dnia, jak i pogoda nie mają tam żadnego znaczenia, ponieważ w solarium słońce towarzyszy nam przez cały rok! Jeśli wybierzemy profesjonalny salon lub sami będziemy posiadać wiedzę na temat bezpiecznego i zdrowego opalania, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w kilkanaście dni nasza karnacja stała się ciemniejsza. Dzięki regularnym wizytom w solarium, możemy również poprawić swój nastrój i samopoczucie, które na balu sylwestrowym mogą mieć jeszcze większe znaczenie niż wygląd.

Jedną z ważniejszych okazji w roku, kiedy wybieramy się do solariów jest właśnie impreza sylwestrowa. Opalona skóra zdecydowanie podnosi naszą atrakcyjność. Promienie słoneczne pobudzają nas do życia, poprawiają nastrój i nadają naszej skórze ładnego odcienia. Pożądana opalenizna ma ciemny, karmelowy odcień, a równomierna opalenizna jest dzisiaj synonimem piękna. Ale UWAGA! Opalanie będzie zdrowe tylko wtedy, kiedy czynimy to rozsądnie i pochodzimy do tego tematu z głową. Jeżeli chcecie zabłysnąć w sylwestrową noc, pamiętajcie, że piękna opalenizna jest równie ważna co idealna kreacja. W związku z tym pomyślcie o tworzeniu opalenizny już teraz!

 1. Znajdź swój fototyp – opalaj się świadomie i bezpiecznie!

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, dlaczego jedni ludzie praktycznie przez cały rok nie mogą rozstać się z filtrem UV, a przy opalaniu i tak ulegają poparzeniom, podczas gdy inni nie potrzebują takiej ochrony w ogóle, a opalenizna na ich skórze pojawia się wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca, a latem cieszą się piękną, ciemną karnacją – to właśnie za to odpowiada indywidualny fototyp skóry, czyli wrodzona ilość melaniny. Na ten temat już pisaliśmy, a przeczytacie o tym TUTAJ. Koniecznie zapoznajcie się z tym artykułem, bo to bardzo ważne podczas dopasowania częstotliwości i długości opalania. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze możecie skonsultować to z obsługą.

 1. Dlaczego nie możemy opalić się z dnia na dzień?

Opalanie się to proces długotrwały i złożony. Jeśli chcemy, aby nasza skóra stała się brązowa, musimy wiedzieć, że w przypadku osób, które nie korzystają regularnie z solarium, nie ma możliwości pozyskania satysfakcjonującej opalenizny w ciągu trzech wizyt, tym bardziej, a codzienne opalanie przysporzy więcej problemów niż korzyści. Dlatego też zaplanujcie swoje wizyty i opalajcie się według zasad, które umożliwią Wam ciemniejszą opaleniznę bez niepotrzebnego ryzyka. Odpowiedni dobór czasu opalania to podstawa bezpiecznego korzystania z solarium. Czas opalania należy dobierać indywidualnie do karnacji i kondycji skóry. Jeśli rzadko bywasz w solarium lub masz jasną karnację, wybierz krótszy seans opalania. Jeśli często korzystasz z solarium i masz ciemną karnację możesz zdecydować się na dłuższy seans. Pamiętajcie, że zawsze lepiej zdecydować się na krótsze sesje opalania niż jedną długą sesję, która może spowodować podrażnienia i poparzenie skóry. Nawet w przypadku krótszej sesji opalania należy zachować odpowiedni odstęp między nimi, czyli co najmniej 48 godzin.

 1. Bezpieczne opalanie w solarium

Klientowi, który rzadko odwiedza solarium, samemu bardzo trudno dobrać urządzenie oraz lampy pasujące do własnej skóry. Aby mieć pewność, że wybraliśmy dobre łóżko – poprośmy o pomoc obsługę.

Po 1 kwietnia 2009 r. Komisja Europejska, w trosce o klientów solariów, wprowadziła konieczność stosowania łóżek solaryjnych z normą 0,3. Norma 0,3 to maksymalna wartość promieniowania słonecznego występującego na Ziemi. Jest to wartość promieniowania wyrażona w W/m2, zmierzona w samo południe na równiku w idealnie bezchmurny dzień. Oznacza to, że takie lampy imitują naturalne działanie słońca. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z opalaniem w solarium.

Należy pamiętać, że zdrowe opalanie oznacza opalanie bez poparzeń, dlatego funkcjonowanie normy europejskiej 0,3 nie powinno budzić obaw. Wręcz przeciwnie – norma 0,3 może przekonać do skorzystania z solarium nawet te osoby, które obawiały się ewentualnych negatywnych skutków opalania.

 1. Używaj balsamów, dzięki którym osiągniesz pożądany efekt szybciej i wzmocnisz efekt opalenizny

Kiedy planujecie wizytę w solarium, powinniście koniecznie zadbać o to, aby odpowiednio przygotować swoją skórę do sztucznego opalania. Polecamy oczywiście kosmetyki do solarium naszej firmy, które pogłębią Waszą opaleniznę, zapewnią skórze rozkoszne odżywienie i ochronę przed szkodliwymi czynnikami, a niektóre składniki zadbają o ukojenie skóry, nawilżą ją i zagwarantują jej szybszą regenerację. Specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do solarium powinny Ci towarzyszyć podczas każdej sesji opalania. Dzięki nim nie tylko szybciej się opalisz i pogłębisz efekt opalenizny, ale także poprawisz kondycję skóry i jej nawilżenie. Ponadto kosmetyki mogą mieć dodatkowe działanie, np. mogą wspomagać walkę z cellulitem, neutralizować wolne rodniki lub spowalniać starzenie się skóry.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie:

 1. Przyspieszacze
 2. Przyspieszacze brązujące
 3. Bronzery pogłębiające opaleniznę
 4. Kosmetyki z efektem tingle (dla zaawansowanych użytkowników solarium)

Jeżeli jednak nie wiecie, jaki kosmetyk do opalania w solarium wybrać, zapraszamy do przeczytania artykułu, z którego dowiecie się, jakich kosmetyków użyć, aby Wasza skóra była odpowiednio nawilżona, wypielęgnowana oraz idealnie opalona. 

Często pytacie o kosmetyk, po którym efekt będzie najszybciej widoczny, zatem podpowiadamy – bronzery lub przyspieszacze brązujące. Np. Tanning Serum, Black Caviar, No 5 Dark Night lub luksusowe przyspieszacze brązujące z Edition Limitee: Noir Noir, Magnifique, Ultime.

 1. Rada dla spóźnialskich!

Na pewno większa część z Was odkłada wizytę w solarium na ostatnią chwilę i ogranicza wizyty do ostatniego tygodnia przed Sylwestrem. Jednak na uzyskanie pięknej, ciemnej opalenizny jest jeszcze inny, szybszy sposób, a mianowicie opalanie natryskowe! Czym jest opalanie natryskowe? Opalanie natryskowe to spryskiwanie ciała odpowiednim barwnikiem. Substancja pokrywa skórę delikatnym odcieniem brązu i dodatkowo nawilża ją oraz odżywia. Takie opalanie jest bezpieczne i łagodne dla skóry. W salonach autoryzowanych możecie znaleźć nasze płyny do opalania natryskowego – Onyx Sunless. Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać depilację oraz peeling. W dniu zabiegu nie korzystamy z balsamów do ciała, perfum, dezodorantów, nie wykonujemy makijażu. Skóra musi być sucha i czysta. Efekty opalania natryskowego będą widoczne tylko na suchej skórze. Ładna opalenizna utrzymuje się na ciele od 7 do10 dni. Jeśli więc myślisz o opalonej skórze na czas zabawy w sylwestrową noc lub w karnawale wykonaj zabieg na kilka dni przed ważnym wydarzeniem. Nasze płyny dostaniesz w autoryzowanych salonach, a ich listę znajdziesz TUTAJ. Możesz też skontaktować się z nami mailowo: biuro@onyxinternational.pl bądź telefonicznie: 603 082 100, a my szybko pomożemy znaleźć salon z opalaniem natryskowym.

Pomyśl o tworzeniu swojej opalenizny już teraz! Podsumowując:

 1. Pamiętaj, że skóra potrzebuje 48 h odpoczynku między sesjami.
 2. Dopasuj częstotliwość i długość opalania – najlepiej skonsultuj to z obsługą solarium. Jeżeli natomiast rzadko korzystasz z solarium, ale posiadasz w nim kartę klienta, w systemie powinna być zapisana historia opalania (które łóżko, kiedy, na jak długo).
 3. Użyj kosmetyku, żeby wzmocnić efekt opalenizny.
 4. Nie wymuszaj powstawania opalenizny – lepiej wybrać kilka krótszych seansów niż jeden długi.
 5. Nawilżaj skórę – pomogą Ci w tym balsamy zarówno przed opalaniem, jak i te po opalaniu.

Dzięki temu krótkiemu poradnikowi, łatwiej będzie Wam przygotować swoją skórę do jednej z ważniejszych nocy w roku. Pamiętajcie, żeby wybierać krótsze seanse w solarium, używać odpowiednich kosmetyków, nawilżać skórę, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, poprosić obsługę o radę. Zacznijcie Nowy Rok z piękną, ciemną opalenizną i zdrową, odżywioną i nawilżoną skórą!

Dajcie znać w komentarzach, jak Wasze przygotowania do Sylwestra!

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.