opalona kobieta w bikini trzyma ananasa

Jak szybko się opalić?

Brakuje Ci czasu na opalanie na słońcu, masz opory przed korzystaniem z solarium, a samoopalacz kojarzy Ci się z plamami i skórą w kolorze pomarańczy? Dla wszystkich, którzy choć raz szukali odpowiedzi na pytanie "jak szybko się opalić?", mamy porcję rzetelnych sposobów na szybką opaleniznę w ekspresowym tempie.

 

Jak się (nie) opalać?

Jeśli chcesz uzyskać idealnie brązową skórę, musisz znać żelazne zasady dotyczące opalania. Pamiętaj, że pośpiech i przesada mogą doprowadzić do efektów odwrotnych od zamierzonych. Z naszego doświadczenia wiemy, że w solariach często pojawiają się klienci, którym zależy na sensie na urządzeniu z najmocniejszymi lampami i wydłużonym czasie opalania. Co najgorsze, stronią oni od stosowania specjalnych balsamów wzmacniających opaleniznę. Połączenie tych trzech elementów to najprostsza droga do poparzeń.

Podobny efekt będzie konsekwencją ekspozycji ciała na słońcu w godzinach południowych, bez używania kosmetyków z filtrem.

O wymarzoną opaleniznę trudno także wtedy, gdy w pośpiechu aplikujemy przypadkowy balsam brązujący lub samoopalacz.

Jak w takim razie działać, by opalenizna pojawiła się szybko, ale w bezpieczny sposób?

 

Sposoby na szybką i trwałą opaleniznę

Choć to stwierdzenie może wydawać się sprzeczne z tym, co napisaliśmy powyżej, są pewne sposoby na to, by po wyjściu z solarium cieszyć się wymarzoną opalenizną. Załóżmy scenariusz, że za kilka dni wybierasz się na ważną imprezę, urlop dopiero za kilka tygodni, a z tą letnią sukienką nic nie komponuje się tak dobrze, jak muśnięta słońcem skóra. Co zrobić w takiej sytuacji?

Regularnie odwiedzaj solarium

W ciągu tygodnia możesz pozwolić sobie na dwie, maksymalnie trzy wizyty w salonie solarium. Dlaczego? A dlatego, że konieczne jest zachowanie około 48-godzinnego odstępu między sesjami, by skóra zdążyła się zregenerować, a opalenizna utrwalić.

Korzystaj z balsamów do opalania

Choć nadal czasem niedoceniane, profesjonalne balsamy do opalania mogą zdziałać cuda. Dzieje się to za sprawą składników przyspieszających powstawanie opalenizny oraz wzmacniających jej odcień - to właśnie dlatego najczęściej dzielimy je na dwie kategorie, którymi są przyspieszacze i bronzery.

Więcej na temat rodzajów kosmetyków do opalania znajdziesz TUTAJ!

Pamiętając jednak o naszym scenariuszu zbliżającej się imprezy i bardzo ograniczonym czasie, musimy sięgnąć po coś, co zadziała ze zdwojoną siłą. W takiej roli sprawdzą się przyspieszacze brązujące, black bronzery oraz kosmetyki z efektem tingle.

Działanie przyspieszaczy brązujących polega na połączeniu komponentów z przyspieszaczy i bronzerów, co daje im moc zarówno przyspieszenia procesu opalania, jak również zintensyfikowania ciemnego odcienia skóry. Innymi słowy, przyspieszacze brązujące są rozwiązaniem typu 2 w 1.

Jednym z przyspieszaczy brązujących, które szczególnie polecamy osobom oczekującym błyskawicznych rezultatów, jest Toscana. Balsam ten jest gwarancją nieskazitelnego brązu oraz jedwabiście gładkiej skóry. Wszystko za sprawą formuły Mistic Oil oraz ekstraktów z czarnej róży i czarnej perły.

KUP TERAZ >> TOSCANA

Jeśli chcesz, by Twoja skóra po opalaniu była jeszcze ciemniejsza niż dotychczas, wybierz jeden z naszych bestsellerowych bronzerów, które bogate są w najmocniejsze składniki brązujące.

Najczęściej wybieranym bronzerem jest Black Caviar. Kompleks składników Multi-X Bronzing sprawia, że Twoja skóra pokryje się brązowym filtrem od razu po aplikacji produktu, a lampy solaryjne ten efekt pogłębią.

KUP TERAZ >> BLACK CAVIAR

Natomiast jeśli należysz do bardziej zaawansowanych użytkowników solarium, wypróbuj jeden z balsamów z efektem tingle. Mrowienie i ciepło towarzyszące opalaniu z Hot Action czy Magmą to oznaki tego, że proces opalania przebiega intensywniej niż zwykle.

KUP TERAZ >> TINGLE

Wybierz samoopalacz do zadań specjalnych

Jeśli z jakichś powodów nie możesz korzystać z solarium ani kąpieli słonecznych, mamy dla Ciebie świetną alternatywę. Idealną opaleniznę możesz uzyskać z naszymi naturalnymi piankami samoopalającymi Sunl’essence. Są one dostępne w aż trzech wariantach. Ogromnie cieszą nas opinie klientek, które przyznają, że po raz pierwszy samoopalacz nie sprawia im żadnych problemów przy aplikacji, pięknie pachnie, a uzyskana opalenizna wygląda bardzo naturalnie. Jedno jest pewne - musisz to sprawdzić na własnej skórze! TUTAJ dowiesz się, jak prawidłowo nakładać samoopalacz.

KUP TERAZ >> PIANKI SAMOOPALAJĄCE

Jesteśmy przekonani, że przydadzą Ci się nasze sposoby na skuteczne (i bezpieczne) opalanie last-minute. Na koniec przypominamy, że opalenizna wygląda najlepiej, gdy dbasz o swoją skórę, więc pamiętaj o jej pielęgnacji przed i po każdym opalaniu.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.