Kobieta opala się na plaży - Co daje opalanie? Opalenizna co daje?

Co daje opalanie?

Słoneczna opalenizna nadaje Twojej cerze zdrowego blasku. Jednak opalanie ma również inne zalety. Jakie? Zostań z nami, aby odkryć kolejne zaskakujące tajniki opalania!

Opalenizna - co daje?

Uatrakcyjnia wygląd

Skóra muśnięta słońcem kojarzy się z egzotyką, co może nieco zmienić i uatrakcyjnić Twój wizerunek. Opalenizna zmniejsza widoczność zmarszczek, wyprysków i innych niedoskonałości, dzięki czemu skóra może wydawać się młodsza i gładsza. Poza tym jeśli lepiej czujesz się z opalenizną, to nie tylko poprawia ona Twój wygląd, ale także zwiększa Twoją pewność siebie!

Podkreśla atuty sylwetki

Dlaczego zawodnicy fitness są opaleni? Opalenizna wizualnie poprawia sylwetkę: podkreśla jej walory, wysmukla i uwidacznia zarys mięśni. Z tego powodu kulturyści przed zawodami korzystają z opalania w solarium, opalania natryskowego lub samoopalaczy.

Poprawia nastrój

Po opalaniu czujesz rozluźnienie i poprawę nastroju? Nic dziwnego – podczas opalania są pobudzane gruczoły odpowiedzialne za produkcję hormonów (np. serotoniny), które wpływają na samopoczucie. Obniżenie nastroju charakterystyczne dla pory jesienno-zimowej wynika właśnie z niewielkiej ilości promieni słonecznych, co pociąga za sobą wytwarzanie mniejszej ilość niektórych hormonów.

Wpływa na syntezę witaminy D

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto pamiętać, że jest dostarczana nie tylko wraz z pożywieniem (takim jak ryby morskie lub nabiał), ale również dzięki działaniu promieni UVB.

Opalenizna - co i jak?

Wybierz dla siebie odpowiednią formę oraz kosmetyki do opalania. Niezależnie od tego, czy brązowy odcień skóry osiągniesz na plaży czy w solarium, pamiętaj, że najważniejszy jest umiar. Jak się opalić, żeby się nie spalić? >> Zapraszamy do lektury jednego z artykułów [KLIKNIJ TUTAJ]

 

Powrót do bloga

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.